Vláda poskytne letos na opravy silnic II. a III. tříd 4,6,miliardy

Brno – Hostem brněnského jednání Rady Asociace krajů v pátek 16. ledna 2015 byl ministr dopravy Dan Ťok, který s hejtmany projednal výši prostředků ze Státního prostředků dopravní infrastruktury na opravy silnic II. a III. tříd, které spravují kraje.

Jak na tiskové konferenci uvedl ministr dopravy Dan Ťok, na jednání Asociace krajů ČR dnes přišel s dobrou zprávou – stát poskytne z fondu dopravní infrastruktury na opravy krajských silnic (tedy silnic II. a III. třídy) 4,6 miliardy korun. Ty kraje na potřebné opravy využijí ještě v letošním roce. „Je našim zájmem, aby se zvýšila kvalita kraji spravovaných silnic a regiony na tento záměr také obdržely patřičné finanční prostředky. Naší zásadní podmínkou je, aby veškerá výběrová řízení v této souvislosti byla vysoce transparentní,“ řekl ministr dopravy, který dodal, že ministerstvo v těchto požadavcích po transparentnosti půjde nad hranici požadavků současného zákona. Jak upřesnil předseda Komise Rady AKČR pro dopravu Jiří Rozbořil, uvedené peníze budou mezi jednotlivé kraje rozděleny podle délky silniční sítě na jejich území.

„Je to nejvýraznější finanční injekce státu ze státního rozpočtu za uplynulých patnáct let. Chci panu ministrovi Ťokovi i vládě ještě jednou poděkovat. Kraje jsou připraveny projekty realizovat v letošním roce. Odevzdali jsme seznam dopravních akcí zhruba za pět miliard korun. Věřím, že to významným způsobem pomůže opravám silnic ve všech regionech České republiky. Iniciativa, že to bude poprvé z národních peněz je dobrou zprávou pro všechny kraje,“ zdůraznil předseda Rady Asociace krajů a jihomoravský hejtman Michal Hašek.

Jednalo se i o spojení Brno – Vídeň

„Věnovali jsme se i regionálním jihomoravským tématům. Co se týká spojení na Vídeň, jsme s panem ministrem oba fanoušci dálničního, tedy čtyřpruhového uspořádání spojení Brna a Vídně včetně obchvatu Mikulova. To je místo, kde budeme moci pracovat už během celého letošního roku, a nečekat na finální schválení Zásad územního rozvoje kraje. Uděláme společně všechno pro to, aby se obchvat Mikulova mohl realizovat co možná nejdříve.“řekl hejtman Hašek.

K dalším tématům patřilo zahájení jednání o budoucnosti regionální železniční dopravy po roce 2019. Kde se při jednání AKČR zabývala i leteckou dopravou, z pohledu krajů chce, aby nebyla opomíjena regionální letiště, která jsou pro AKČR branou do jednotlivých regionů, která mohou znamenat jak příliv investic, propojení regionů s Evropou a světem, tak i možnost atraktivnějšího propojení se světem z hlediska turistiky a cestovního ruchu.

-red-,kr.jihmoravsky.cz

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

Mezinárodní den muzeí 2024

BŘECLAV / Městské muzeum a galaerie 18. 05. 2024 Na 18. května připadá tradičně Mezinárodní …