Vivien Ellö a Andreia Dodean foto: Jiří Holobrádek

Vivien Ellö zachránila remízu

MSK Gumotex Břeclav – SK Frýdlant nad Ostravicí 5:5

BŘECLAV (hý) – Ve čtvrtém kole extraligy stolních tenistek měly ženy MSK Gumotex Břeclav těžkého soupeře ve třetím celku minulého ligového ročníku.

Svěřenkyně trenérky Marie Hrachové jsou tradičně velmi dobře trénované, vynikají úderovou jistotou. Dá se říci, že narazila kosa na kámen. Kosou lze označit útočné snahy mladých hráček MSK Anety Kučerové a Andreiy Dodean, kamenem kvalitní obranu celého tria Frýdlantu. Jen Vivien Ellö se dokázala s účinnou defenzívou soupeřek vypořádat. Blašková ani Bartošová jí nijak zvlášť nevzdorovaly, zato s Karin Adámkovou si musela sáhnout až na dno sil a předvést všechno své umění. Adámková totiž i s přispěním sendvičového potahu na bekhendu neměla před jedničkou MSK žádný respekt, bekhendem míče srážela a forhendem tvrdě zakončovala. Dostala se po dvou „prasátkách“ až do vedení 9:7 v pátém setu, Ellö ale nepříznivému průběhu závěru zápasu nepodlehla a svůj čtvrtý mečbol proměnila ve svůj třetí individuální bod. Kdyby neuspěla, odjížděl by Frýdlant domů se senzační výhrou 6:2. Za stavu 3:5 zabodovala i Andreia Dodean, která se dokázala svým útokem prosadit proti trojce SK Blaškové a na závěr srovnala na remízu 5:5 čtyřhra Ellö-Kučerová. V párové hře se velmi dobře doplňovala technika Ellö s finálními údery Kučerové, břeclavský pár měl hru v moci od začátku do konce tohoto zápasu. Aneta Kučerová předtím svedla neúspěšný boj ve všech třech dvouhrách. Chybělo jí více pestrosti v útočných kreacích, její stereotypní útok, byť tvrdý a přesný, dokázaly jisté soupeřky úspěšně odvracet. S Adámkovou propásla Kučerová dobrou šanci za stavu 1:2 na sety a 9:9, nejhorší zápas svedla nečekaně s Blaškovou a s Bartošovou za stavu 1:2 na sety po neproměnění dvou setbolů (10:8) zkazila podání a ztratila set i celý zápas. Po třech bezchybný startech tak absolvovala utkání, v němž naopak bodovala jen podílem v závěrečné čtyřhře. Dodean si vylámala zuby na chytré a jisté hře zkušené Bartošové, nestačila na tvrdost Adámkové a až s Blaškovou měla více prostoru pro rozvoj svých útočných aktivit. Po daném průběhu utkání nakonec byly spokojenější domácí stolní tenistky, které dokázaly třemi závěrečnými výhrami srovnat na konečných 5:5. Utkání skončilo nerozhodně i na sety (18:18), Frýdlant uhrál o pět míčků více (329:334).

Dodean – Bartošová 1:3 (-4,9,-5,-5), Ellö – Blašková 3:0 (6,5,6), Kučerová – Adámková 1:3 (7,-4,-4,-9), Ellö – Bartošová 3:0 (9,4,6), Dodean – Adámková 0:3 (-8,-7,-5), Kučerová – Blašková 0:3 (-7,-7,-9), Ellö – Adámková 3:2 (11,-7,-7,4,12), Kučerová – Bartošová 1:3 (9,-9,-9,-11), Dodean – Blašková 3:1 (7,7,-9,9), Ellö, Kučerová – Adámková, Blašková 3:0 (8,8,7).

Další výsledky: Dobré – Hradec Králové 5:5, Řeznovice – Havířov 3:6 a Frýdlant 1:6, Hluk – Vlašim 5:5 a Nusle 4:6, Hodonín – Nusle 6:1 a Vlašim 6:1.

Páteční 3. kolo extraligy – Mladé hráčky na favorita neměly

MSK Gumotex Břeclav – SKST Baník Havířov 6:1

BŘECLAV (hý) – V pátečním utkání třetího kola extraligy stolních tenistek hostily ženy MSK Gumotex Břeclav nováčka soutěže SKST Baník Havířov.

Mladý tým Baníku, tvořený předními českými juniorkami, byl zejména díky výkonům dvojice Čechová-Petrovová dobrým soupeřem, převaha zkušenějších hráček MSK ale byla zřejmá. Vivien Ellö si svou pestrou hrou hráčky Baníku rozebrala. Ztratila jen jeden set, a to s jedničkou hostí Čechovou, která se bránila tvrdými bloky na hranici risku, což jí vyneslo úspěch v koncovce třetí sady. Na nejrychlejším postu domácích nastoupila Aneta Kučerová a stejně jako ve Vlašimi a na Nuslích uspěla ve všech svých vstupech, porazila bez ztráty setu celé trio hráček Havířova. O stejný útočný projev se snažila i Rumunka Andreia Dodean, což stačilo na zdolání nebezpečné levačky Petrovové, užívající na bekhendové straně pálky sendvičového potahu. Na Čechovou to ale bylo málo, Rumunce chybělo po prvním úspěšném útočném úderu kvalitní pokračování, což ji stresovalo a vedlo k neúměrnému množství vlastních chyb i při zakládání útoku. Havířov se tak za stavu 5:0 pro domácí dostal k čestnému bodu. Utkání pokračovalo dalšími dvěma souběžně hranými dvouhrami. Ellö svůj zápas s Petrovovou ukončila dříve, než Kučerová s Čechovou, ale protože byl v protokolu o utkání uveden později, nebyla tato její výhra do konečného výsledku započítána. MSK vyhrál nad Havířovem s přehledem 6:1.

Dodean – Petrovová 3:1 (6,-8,8,5), Kučerová – Sikorová 3:0 (5,3,4), Ellö – Čechová 3:1 (4,7,-9,7), Kučerová – Petrovová 3:0 (9,7,5), Dodean – Čechová 1:3 (9,-3,-9,-5), Ellö – Sikorová 3:0 (3,5,4), Kučerová – Čechová 3:0 (5,7,9) – nezapočítáno Ellö – Petrovová 3:0 (4,8,5).

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

Lvům to jde i na kolečkách! Přípravka vybojovala stříbro

I když hokejová sezóna již dávno skončila, řada mladých hráčů FOSFA HC Lvi Břeclav se …