Vítězství v celostátní zemědělské soutěži putuje do Klobouk u Brna

Klobouky u Brna – Jakub Procinger, student 3. ročníku agropodnikání na Městské střední odborné škole v Kloboukách u Brna, získal první místo na zemědělské olympiádě v Českých Budějovicích.

Již podruhé uspořádal Zemědělský svaz ČR na českobudějovickém výstavišti zemědělskou olympiádu pro studenty středních zemědělských škol. Soutěž se konala ve čtvrtek 2. října v rámci výstavy Vzdělání a řemeslo 2014, na níž se prezentovaly školy mnoha oborů. Zemědělské školství má v Kloboukách u Brna téměř stoletou tradici, a tak ani jeho studenti tam nesměli chybět.

Soutěže se zúčastnili studenti třetího a čtvrtého ročníku. Každý soutěžící absolvoval deset disciplín rozdělených do čtyř oborů – zemědělství všeobecné, rostlinná a živočišná výroba a mechanizace. Jednalo se například o poznávání semen, plodin, krmiv, plemen a zemědělské techniky. Nechyběly však také manuální disciplíny jako slalom s naloženým kolečkem, odhad hmotnosti plodiny a selat, složení anglické uzdečky nebo dojení z umělého vemene. Všechny disciplíny probíhaly pod odborným dohledem Katedry zootechnických věd Zemědělské fakulty Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích.

Kromě zmíněného prvního místa dosáhla kloboucká škola i na další pěkná umístění: Hana Lengálová byla osmá, Karolína Pítrová desátá a Lucie Šlancarová jedenáctá.

František Koráb

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

Mezinárodní den muzeí 2024

BŘECLAV / Městské muzeum a galaerie 18. 05. 2024 Na 18. května připadá tradičně Mezinárodní …