il.foto

„Víte co je to pussy?“

„Víte, co je to pussy, pane redaktore?“ Zřejmě každý se nějakým způsobem dozvěděl o tomto Hovoru z Lán, ať již přímo z rozhlasu, televize, či o den později na sociálních sítích. Náš pan prezident, Miloš Zeman, v něm pronesl pár „kuriózních“ slov, kterými rozdělil naši republiku na dva tábory. Jeden, který stále Zemanovi holduje a nad touto situací zavírá oči a druhý, který požaduje rezignaci z jeho postu.

Kdybych měl přinést vlastní subjektivní pohled na tuto kauzu, tak budu balancovat na hranici názorů obou skupin. Zcela souhlasím, že takový slovník je u prezidenta, a to již v jakékoli situaci, nepřípustný. Rodiče nás již od malička učí slušnému chování, mluvě, společenským mravům a hranicím, které když překročíme, budeme potrestáni. Byl potrestán pan prezident? Ne, namísto něj pokutu obdržel Český rozhlas, z důvodu neuhlídání slovníku pana Zemana.
Nechci být pokrytecký, neboť každý tyto neslušné výrazy zná a většina z nás je i používá, avšak prezident by měl být důstojným reprezentantem státu a tyto vulgarismy by si měl na veřejnosti odpustit. Ovšem i přes tento incident bych své rozhodnutí nezměnil a svým hlasem bych jej podpořil i nyní, jelikož jeho protikandidát, pan Schwarzenberg, je mi proti srsti, ať již svými názory nebo komolením českého jazyka. Miloš Zeman byl pro mě v druhém kole přímé volby prezidenta jednoduše „stravitelnějším kandidátem“ a ani po jeho fópa v Českém rozhlase, bych nevolil jinak.
Měli bychom se však zamyslet nad tím, zda naše společnost neztrácí své mravní hodnoty. Říká se jaký prezident, takový lid. Je tedy chyba jen na straně prezidenta?

Tomáš Běloch, student Gymnázia Velké Pavlovice

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

Břeclavská diskuzní štafeta s Lenkou Zlámalovou

BŘECLAV / Městská knihovna Břeclav pátek 24.9.2021 / 17:00  V Malém sále se uskuteční odložená …