foto: www.vinazmoravy.cz

Vinřstvím roku je společnost Sonberk

PRAHA  – Vítězem pátého ročníku soutěže Vinařství roku, pořádané Svazem vinařů ČR, se stala společnost Sonberk z Popic.

Prestižní ocenění převzala během slavnostního galavečera 27. března v pražském Veletržním paláci marketingová a obchodní ředitelka Vladimíra Mrázová společně se sklepmistrem Oldřichem Drápalem.

Celoroční práci a úspěchy společnosti Sonberk v uplynulém roce ocenila sedmičlenná odborná porota, která ji ohodnotila jako nejlepší v kategorii střední vinařství. Vinařství Glosovi z Moravské Nové Vsi zvítězilo v kategorii malé vinařství a Zámecké vinařství Bzenec získalo prvenství v kategorii velké vinařství.

Rozhodující slovo měla ale letos poprvé veřejnost, která svými hlasy zaslanými do kategorie Mediatel Vindemia Publica určila absolutním vítězem právě vinařství Sonberk.

Ve finále se utkaly Vinařství Glosovi, Víno J. Stávek, Vinařství Proqin, Moravíno, Sonberk, Vinařství Vladimír Tetur, Vinné sklepy Valtice, Zámecké vinařství Bzenec a Znovín Znojmo, které letos poprvé soutěžily ve třech kategoriích podle své velikosti. „Rovnou šanci uspět, tak měli letos nově opravdu všichni,“ uvádí František Mádl, předseda sedmičlenné odborné poroty a dodává: „U vítězů jednotlivých kategorií rozhodovala zejména koncepční a ucelená práce vinařství s důrazem na vinice, jejich původ a autentičnost výchozí suroviny.“

Zástupci společnosti Sonberk převzali od Svazu vinařů ČR skleněnou trofej od sklárny Preciosa, šek na prezentaci vinařství na rozhlasové stanici Frekvence 1 ve výši 100.000 Kč a unikátní 3D minci od společnosti E-mince.cz. Vítěz obdrží také tradiční bronzovou plaketu a čeká jej uvedení do Síně slávy vinařství ČR zřízené v Národním vinařském centru ve Valticích.

Cenu veřejnosti Mediatel Vindemia Publica 2013 získaly Vinné sklepy Valtice, držitelem Ceny Viléma Krause pro významnou vinařskou osobnost s celoživotním přínosem pro obor se stal Lubomír Glos a cenu Enolog roku 2013 (pro mladého vinaře do 38 let) získal Pavel Holub, enolog společnosti Vinselekt Michlovský.

 

O nás Jiří Holobrádek

Jiří Holobrádek
tel.: 723 865 819 e-mail: holobradek@tydenik-breclavsko.cz

Mohlo by se vám líbít

Zmizela kola z nosičů

BRNO, BŘECLAVSKO: Prohlídka historických zajímavostí města měla pro turisty hořký konec.  Jízdní kola upevněná na …