Mikulovské vinné trhy přitahují vinaře

MIKULOV – Na letošní ročník Mikulovských vinných trhů 2015 je již přihlášeno 633 vzorků moravských, českých a zahraničních vín od více jak 100 vinařů ze širokého okolí.

Hodnocení vín za účasti majitelů a sklepmistrů vinařských firem proběhne 6. a 7. května v kongresovém sále Hotelu Zámeček Mikulov pod vedením moravského sommeliéra Libora Nazarčuka. Vinné trhy pak vypuknou 23. května od 10 hodin.

Záštitu nad Mikulovskými vinnými trhy převzali opakovaně prezident republiky Miloš Zeman, premiér Bohuslav Sobotka, ministr zemědělství Marian Jurečka, jihomoravský hejtman Michal Hašek a další významné osobnosti.

V sobotu ve 12 hodin se uskuteční slavnostní předávání cen, pohárů a diplomů za účasti čestných hostů, politiků, senátorů, poslanců a také významných lékařských kapacit. Při tomto předávání proběhne také slavnostní svěcení vín mikulovským proboštem Pavlem Pacnerem. V letošním roce přislíbil osobní účast i premiér Sobotka. Návštěvníci se můžou těšit na skvělá vína nejen z vyhlášené podpálavské oblasti Pálavy, ale i ze širokého okolí. Dále budou připravené vynikající kotlíkové polévky a spousta dalších lákavých stánků s občerstvením v celém areálu hotelového komplexu. O zábavu se postará vyhlášená humoristická kapela Ščamba a při dobrém vínečku zanotuje cimbálová muzika Eliška. O nalévání vín se postarají studenti oboru hotelnictví ze Středního odborného učiliště Mikulov. V odpoledních hodinách je opět na programu tradiční mistrovství ČR v natažení vína koštýřem na čas, který bude moderovat známý moravský zpěvák Jožka Šmukař. Tato disciplína se již tradičně stává velkým lákadlem všech milovníků vín. Před několika lety si ji vyzkoušela i herečka Naďa Konvalinková (na snímku)

O víkendu 23. až 24. května probíhají současně v Mikulově slavnosti města spojené s muzejní nocí, takže se nabízí příležitost příjemně prožít v městě pod Pálavou delší čas.

 

O nás Jiří Holobrádek

Jiří Holobrádek
tel.: 723 865 819 e-mail: holobradek@tydenik-breclavsko.cz

Mohlo by se vám líbít

Historickými vlaky do Lednice

BŘECLAV – LEDNICE 4. 07. 2020, 09:00 I letos se můžete svézt o víkendech a …