Vinařský hattrick Volaříků

Praha – Vinařství Volařík z Mikulova získalo letos ocenění Champion Valtických vinných trhů, během slavnostního galavečera 21. 8. bylo na Žofíně vyhlášeno Vinařem roku 2014 a dnešním dnem hattrick dovršilo ziskem Championa Mikulovské vinařské podoblasti.

Championa Valtických vinných trhů získal Ryzlink vlašský z Ořechové hory a championem podoblasti se stal Ryzlink rýnský z Purmice, obě vína z řady Terroir, ročník 2013. „Tyto úspěchy potvrzují, že cesta výběru odrůd, které historicky pod Pálavu patří, je správná,“ pochvalje si hlavní vinohradník vinařství, Jindřich Kadrnka.

„Vinaře roku jsme vyhráli podruhé, poprvé to bylo v roce 2011. Jde o soutěž, která hodnotí kolekci vín, což je pro vinaře podstatné. Vítězství poukazuje na to, že ve špičce není jen jedno víno, ale stojí za to přechutnat celou produkci vinařství,“ neskrývá radost Filip Mlýnek, enolog vinařství. „Pro nás všechny je to velké povzbuzení do další práce. Děkujeme všem porotcům za hodnocení a jsme si vědomi, že je to pro nás velký závazek do budoucna. Nesmíme zklamat! “ uzavírá s úsměvem Filip.

„Jde o týmovou práci. Jindra na vinici připraví perfektní produkt, který Filip umí přerodit v úchvatné víno,“ doplňuje skromně Ing. Miroslav Volařík, ředitel vinařství. Nic z toho by samozřejmě nebylo možné bez zázemí, které pro vinařství vytvořil on sám. Zajistil mu špičkové polohy vinic pod Pálavou a nejnovější technologii pro zpracování. Výsledkem je vynikající víno, které oslovuje jak světové vinařské odborníky, tak širokou veřejnost v České republice.
Markéta Sojková

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

Uzavření pokladny MÚ Břeclav v pátek 2. června

BŘECLAV / Městský úřad Břeclav Z technických důvodů bude v pátek 2. června mimo provoz …