Vinaři uspěli i u našich sousedů na Weiparade

POYSDORF – Na letošní přehlídku vín Weinparade Poysdorf přihlásili vinaři 1.150 vín. Ta moravská nemohla chybět.

Zlaté a stříbrné medaile jsou rozdány, stejně jako Bakchův pohár za nejvýše oceněná vína, tajemstvím prozatím zůstává Champion – vinařství s nejvyšším průměrem hodnocených vín. Potvrdilo se to, co je již známo delší dobu, ročník 2013 je skvělý.

Zájem moravských vinařů o největší regionální výstavu vín v rakouském Poysdorfu je trvalý. Pod záštitou Moravínu, svazu moravských vinařů, a ve spolupráci s Národním vinařským centrem se letošní přehlídky zúčastnilo 48 našich vinařství s 336 vzorky vín.

Naši vinaři v konkurenci rakouských vinařů z vinařské oblasti Weinviertel získali v letošním klání 87 zlatých a 163 stříbrných medailí. Bakchův pohár za nejvýše ohodnocené víno v odrůdě získalo vinařství Víno Rakvice za Ryzlink vlašský, ledové, Vinařství Tomáš Krist, Milotice za Chardonnay a Vinařství Volařík z Mikulova získalo dva poháry za Veltlínské zelené a Ryzlink rýnský.

Slavnostní vyhlášení výsledků proběhne v sobotu 7. června od 10 hodin pro zvané hosty a zúčastněné vinaře, od 13 hodin budou vzorky oceněné zlatem či Bakchovým pohárem prezentovány veřejnosti.

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

Svatomartinská degustace na Vinařské stodole

VALTICE / areál CHÂTEAU VALTICE – Vinné sklepy Valtice a.s. 11. 11. 2022 začátek od …