Víkend ve znamení alkoholu i drog za volantem

BŘECLAVSKO: Více než desítka řidičů měla pozitivní dechovou zkoušku nebo test na drogy.

Uplynulý víkend na silnicích Břeclavska byl bohužel poznamenán nekázní řidičů. Zejména se projevilo nedodržení zákazu požívání návykových látek před jízdou. Jedenácti řidičům projíždějícím po tamních komunikacích tak policisté zakázali další jízdu. V sobotu měli dva řidiči pozitivní test na přítomnost amfetaminu a tři řidiči dechovou zkoušku. Čtyři z nich se budou u správního orgánu zodpovídat z přestupku. Neslavným rekordmanem se stal šofér, kterému naměřila hlídka v Břeclavi 2,2 promile alkoholu. Ten je podezřelý z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky.

V pátek pár minut před půlnocí také zaujal hlídku ve Velkých Bílovicích cyklista na motokole. Muži zákona mu naměřili bezmála jedno a půl promile alkoholu. Policistům přiznal, že celý večer popíjel víno. Snad si ani neuvědomil, že i na jízdním kole je řidičem a může ohrozit sebe nebo ostatní. Muž je podezřelý z přestupku.

V neděli měli pozitivní dechovou zkoušku tři řidiči za volantem automobilu a opět jeden na motokole. U některých z nich se projevil tzv. zbytkový alkohol zkonzumovaný předchozího večera. Desítku mužských hříšníků doplnila v neděli večer řidička volkswagenu, kterou policisté kontrolovali v Břeclavi. Měla pozitivní test na amfetamin. Tito šoféři jsou podezřelí z přestupku, který bude řešit správní orgán.

V této souvislosti apelujeme na řidiče. Alkohol nepatří za volant ani řídítka kola! Negativně ovlivňuje rychlost reakce i  způsob řízení.

Zdroj: www.policie.cz

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

Koncert: Nerez a Lucia

BŘECLAV / Kino Koruna 23. 09. 2020, 19:00 Skupinu Nerez, Zdeňka Vřešťála, nebo Víta Sázavského asi …