Víkend nabídne řadu zajímavých koštů

BŘECLAVSKO (juh) – Milovníci vína si v sobotu 7. března budou moci vybírat z bohaté nabídky výstav vín.

Ve Velkých Pavlovicích se bude konat ojedinělá akce s názvem Meditrina, podle  bohyně zdraví a vína. V předvečer Mezinárodního dne žen se hodnocení vín uskuteční výhradně v režii žen. Slavnostní vyhlášení výsledků proběhne v sokolovně ve Velkých Pavlovicích v 19 hodin. Doprovodný program bude velmi kreativní se zajímavými hosty.

Mikulovský zámecký sál včetně jeho terasy bude v sobotu 7. března hostit tradiční výstavu vín mikulovské vinohradnické podoblasti. Pořadatelé z vinařského spolku Moravín Mikulov počítají opět s hojnou účastí a všichni návštěvníci se mohou těšit na pestrou nabídku vín. Samotná výstava začne v 10 hodin. Po úvodním předání cen nejúspěšnějším vinařům budou k volné degustaci zpívat Mužáci z Březí pod vedením Jana Stibůrka a od 14 hodin zahraje cimbálová muzika Kasanica s primáškou Věrou Kunovovou.

Na programu je v sobotu také několik místních koštů. Výstava vín vinařů z Brodu nad Dyjí a blízkého okolí se koná od 12 hodin za doprovodu cimbálové muziky v kulturním sále.

Vinaři z Týnce srdečně zvou na místní výstavu vín, která se koná od 13 hodin v kulturním domě. Od 17 hodin bude hrát cimbálová muzika. Ochutnat mohou hosté přes 500 vzorků vín domácích a přespolních vinařů.

Ve Valticích se koná Valtický košt, největší a nejprestižnější výstava, kde se střetávají profesionální vína s víny malovinařů. Výstava začíná v 10 hodin U kapitána a vstupné 300 Kč zahrnuje katalog, skleničku a volný konzum. Stylové občerstvení je zajištěno po celou dobu koštu.

Výstava mladých vín z Kobylí a okolí proběhne v příjemném prostředí společenského sálu Patria od 10 hodin předáním cen vítězným vinařům. U dobrého vínka mohou hosté při poslechu cimbálky ochutnat různé regionální speciality.

V Nikolčicích proběhne výstava vín spojená s prodejem zvěřinových specialit. Akce začíná v kulturním domě ve 13 hodin.

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

VALTICE: Svěcení vína

VALTICE / Státní zámek Valtice – Španělská konírna 18. 11. 2023 začátek od 15:00 Přehlídka …