Více k sobotnímu zápasu mužů s Uherským Hradištěm v 7. kole krajské ligy

Filip Král

Muži nedokázali i přes skvělou první třetinu vyhrát domácí zápas s Uherským Hradištěm

HC Lvi Břeclav – HK Uherské Hradiště 4 : 7 (2:0, 1:5, 1:2 )

V sobotu 20. října Lvi odehráli 7. kolo Krajské ligy mužů na domácí půdě s Uherským Hradištěm, které je bodově stejně jako naši Lvi. Lvi po skvělé první třetině nedokázali svůj dvoubrankový náskok ubránit a podlehli Uherskému Hradišti 4:7.

První třetina byla v režii břeclavských lvů. I přes to, si hosté dokázali vytvořit šance, které dokázal břeclavský muž v masce zneškodnit. Do vedení se lvi dostali až na samém konci 1. třetiny, a to hned 2x. První branku domácích dokázal vstřelit M. Gabriška, kdy po asistenci R. Průdka dostal puk do svatyně hostů. Za necelé 2 minuty se lvi radovali znovu, kdy po skvělé souhře R. LenkovičeF. Hrbatého a J. Klimoviče dokázali svůj náskok navýšit o dvě branky, kdy právě třetí jmenovaný dokázal dostat puk po dorážce uklidit do branky Uherského Hradiště a lvi odcházeli po první siréně do kabiny z dvoubrankovým rozdílem.

Velký zvrat přišel ve 2. třetině utkání, kdy lvi inkasovali svoji první branku po 27 sekundách druhé třetiny. D. Šrenk nahodil od modré čáry puk, který tečoval Z. Fridrich do protipohybu břeclavského brankáře. Lvi jakoby zůstali opařeni a po necelých pěti minutách inkasovali znovu. Vyrovnávací střelu zajistil M. Červenka, který sice napoprvé neuspěl na břeclavského brankáře, ale na následnou dorážkou už náš gólman nedosáhl. Režie hry se pomalu obracela ve prospěch hostů. Lvi nedokázali proměnit několik šancí, dokonce ani do prázdné klece, což se stalo osudným. V čase 27:45 se hosté dokázali poprvé dostat za zápas do vedení, kdy po přihrávce J. Tomeška, D. Šrenk uklízel puk do odkryté klece domácích. Hosté dokázali během následujících 4 minut vstřelit další 2 branky po několika dorážkách a nešťastných tečí. Autoři dvou branek: F. Nohál a Z. Fridrich. Za stavu 2:5 byl střídán břeclavský brankář F. Král a do hry nastoupil M. Martinčík. Do konce 2. třetiny lvi ještě dokázali náskok zmenšit, kdy v čase 37:57 dokázal nekompromisně zakončit R. Lenkovič a na jeho střelu hostující brankář zareagovat nedokázal. Asistence: R. Juránek. I přes to lvi odcházeli ,,opařeni´´ do kabiny za stavu 3:5.

Lvi do třetí třetiny nastoupili s velkými ambicemi, což se projevilo i ve hře, ale přes mnoho šancí dokázali vstřelit jen jednu branku, kdy M. Gabriška při samostatném úniku skóroval. Necelých 5 minut před koncem se dostal do úniku hostující hráč, který byl faulován a bylo nařízeno trestné střílení, se kterým si M. Martinčík dokázal poradit. Ovšem v čase 55:45 se dostal do dalšího úniku F. Nohál a na jeho kličku už náš brankář nedosáhl. Ještě jednu branku hosté dokázali vstřelit, kdy při chybě v obraně lvů skóroval D. Šrenk, který zkompletoval svůj hattrick a pojistil výhru Uherského Hradiště 4:7.

Góly za HC Břeclav vstřelil   :  2x Gabriška, 1x Klimovič, 1x Lenkovič

Góly za Uh. Hradiště vstřelil :  3x Šenk, 1x Červenka, 1x Nohál, 1x Fridrich, 1x Burša

Protože  po sedmém kole na konci tabulky má 5 týmů stejný počet bodu, tak jejich pořadí podle čl. 417 SDŘ, tedy podle minitabulky jejich vzájemných, je  Břeclav na předposledním místě. Poslední je HC Brumov. V základní tabulce dle čl. 416 SDŘ je pak Břeclav na 3 místě od konce a HK Uh. Hradiště je předposlední. Odvetný zápas v U. Hradišti bude až v pátek 18.1.2019

!!! POZOR  ZMĚNA !!!

Lvi odehrají v sobotu 27.10. od 17:00  další domácí utkání a to proti HK Kroměříž.

14. BB HC Brumov – Bylnice 7 2 0 0 5 20 : 35 (-15) 6
Tabulka dle: Vzájemná minitabulka soupeřů se stejným počtem 6 b.
1. UH HC Uherské Hradiště 3 2 0 0 1 16 : 8 (8) 6
2. UB HC Spartak Uherský Brod 1 1 0 0 0 4 : 3 (1) 3
3. BR TJ Sokol Březina 1 0 1 0 0 4 : 3 (1) 2
4. BV HC Lvi Břeclav z.s. 2 0 0 1 1 7 : 11 (-4) 1
5. BB HC Brumov – Bylnice 1 0 0 0 1 0 : 6 (-6) 0
Tabulka dle: SDŘ článek 417 po písmeno E)
10. UH HC Uherské Hradiště 7 2 0 0 5 23 : 38 (-15) 6
11. UB HC Spartak Uherský Brod 7 2 0 0 5 26 : 35 (-9) 6
12. BR TJ Sokol Březina 7 1 1 1 4 22 : 33 (-11) 6
13. BV HC Lvi Břeclav z.s. 7 1 1 1 4 31 : 44 (-13) 6

Uzavření sběrného místa a sběrného dvora o Velikonocích

BŘECLAV V sobotu 30. března bude zavřeno sběrné místo na ulici Hájová i sběrný dvůr …