Žákovská čtyřka s kormidelníkem se stále zlepšuje. Zleva Jan Turek, Petr Polášek, Matěj Helešic, Denny Kubík a v náruči kormidelník Lukáš Helešic. Foto: Josef Akai

Veslaři vybojovali čtyři tituly

RAČICE (ak) – Ve Sportcentru Račice se od pátku konalo mistrovství ČR ve veslařském sprintu a finále Českého poháru 2014.

Do pátečních sprintů zasáhlo šest břeclavských veslařů, kteří vybojovali neuvěřitelnou bilanci: čtyři tituly mistrů ČR, osm stříbrných a jeden bronz. Velmi dobře se dařilo juniorům, kteří mají dobrou spolupráci s veslaři z Pardubic a proto také startovali ve společných posádkách. Nejlépe se dařilo letošnímu juniorskému mistru světa Lukáši Helešicovi, který zvítězil ve dvojce a osmě, dále pak přidal stříbro ze čtyřky bez kormidelníka. Richard Rampula byl také součástí vítězné osmy, dále získal se svým bratrem Petrem stříbro ve čtyřce párové a bronz ve dvojskifu.

Juniorka Marie Hlavinková zvítězila v osmě společně s veslařkami z Olomouce a Bohemians Praha a další dvě stříbra vybojovala ve čtyřce párové a čtyřce bez kormidelníka.

V kategorii žen Anežka Buzrlová s Markétou Nedělovou s veslařkami z LS Brno a Olomouce získaly v osmě a čtyřce párové další stříbrné medaile.

Čtvrtou zlatou medaili vybojovala letošní úřadující mistrovská posádka čtyřky bez kormidelnice, kde vesluje společně se svými kolegyněmi z Olomouce a Uherského Hradiště Anežka Buzrlová.

Veslařské finále mistrovství ČR družstev pobíhalo v sobotu a v neděli taktéž na račickém kanále. Břeclavské účastníky mistrovství ČR ve sprintu zde doplnili mladší žáci a žačky. Očekávané vítězství vybojoval úřadující mistr světa Lukáš Helešic na dvojce a čtyřce bez kormidelníka s pardubickými veslaři. Druhé místo získala Marie Hlavinková v osmě a čtyřce bez kormidelnice s veslařkami z Olomouce a Slávie Praha, dále pak Lukáš Helešic s bratry Petrem a Richardem Rampulovými a pardubickými veslaři na osmě.

Třetí místo pak ve dvojskifu vybojovali Petr a Richard Rampulovi, kteří přidali další bronz ve čtyřce párové opět s Pardubicemi. Další cenné třetí místa vybojovaly ženy Markéta Nedělová a Anežka Buzrlová na čtyřce párové a osmě s veslařkami z Olomouce a LS Brno.

V žákovských závodech z rozjížděk vypadl Jan Turek, který měl velmi silnou rozjížďku a skončil čtvrtý. Se svým časem by ovšem předešlou rozjížďku vyhrál. Dále vypadl ze čtvrtého místa dvojskif žaček mladších Magdaléna Novotná a Tereza Melská. Obě jmenované doplnily ve čtyřce párové Petra Křivánková s Dominikou Kocmanovou, ale taktéž se jim nepodařilo postoupit do velkého finále. Magdaléna Novotná ve skifu žaček mladších ve finále A skončila v těsném závodě pátá. Stejné umístění dosáhli mladší žáci Matěj Helešic s Petrem Poláškem ve dvojskifu.

Párová čtyřka mladších žáků Matěj Helešic, Petr Polášek, Jan Turek, Danny Kubík a na kormidle Lukáš Nešpor dojela na třetím místě.

Mládež – výsledkové tabulky soutěží 2023-2024

HOKEJ Mládež – výsledkové tabulky soutěží 2023-2024 REGIONÁLNÍ LIGA JUNIORŮ 2023/24 SK. 9-10 Název týmuZápasySkóreBody1SK …