Jakub Starnovský s hejtmanem Michalem Haškem a jeho náměstkem Stanislavem Juránkem. Jeho parťák Lukáš Helešic byl v době vyhlašování výsledků ankety na soustředění v Itálii. Foto: David Starnovský

Veslaři mezi nejlepšími sportovci jižní Moravy

BRNO – Na brněnském výstavišti se uskutečnilo ve čtvrtek 13. března slavnostní vyhlášení výsledků ankety Sportovec Jihomoravského kraje 2013.

Mezi krajskou elitu pronikli i břeclavští veslaři Jakub Starnovský a Lukáš Helešic. Juniorští vicemistři Evropy a pátí z mistrovství světa, kteří reprezentovali Slovácký veslařský klub Břeclav, se dostali mezi trojici mejlepších v kategorii Nejlepší mládežnický tým. Z vítězství se nakonec radovalo Aerobik Centrum Brno, jehož závodnice získaly v roce 2013 zlaté medaile na mistrovství Evropy i na mistrovství světa.

Sportovec Jihomoravského kraje je prestižní anketa, jejímž cílem je zviditelnění mimořádných sportovních výsledků a výkonů dosažených v jednotlivých letech sportovci, kteří reprezentují  sportovní subjekty se sídlem na území Jihomoravského kraje. Je vyhlašována v osmi kategoriích. Oceněné sportovce v jednotlivých kategoriích vybírá na základě elektronického hlasování komise složená z expertů a osobností ze sportovního prostředí a zástupců médií.

V kategorii Nejlepší seniorský tým Jihomoravského kraje zvítězili baseballoví Draci Brno. V hlavní kategorii Nejlepší sportovec Jihomoravského kraje zvítězil Pavel Kelemen z cyklistické Dukly Brno, který vyhrál v roce 2013 na mistrovství Evropy dráhařů do 23 let sprint i keirin. Navíc získal s Robinem Wagnerem a Jakubem Vývodou stříbrnou medaili v týmovém sprintu.