Veslaři bojovali na Vltavě

PRAHA (ja) – Jarní regata v Praze, kterou pořádal veslařský klub Bohemians, probíhala za aprílového počasí. Déšť, vítr a sluníčko se o víkendu předháněly s veslaři na hladině Vltavy.

Břeclavský veslařský klub zde nezůstal bez medailí. Nejlépe se vedlo mladšímu žákovi Petru Poláškovi, který zvítězil na skifu po oba dny a ve dvojskifu přidal s Adamem Blažkem třetí místo.

Další vítězství vybojovali na skifech mladší žák Adam Blažek, starší žák Timon Vlašic a dorostenec Adam Jurčík.

Mladší žačky Tereza Melská a Petra Křivánková zvítězily společně ve dvojskifu. Na skifech skončily pak ve svých jízdám takto: Tereza Melská byla po oba dny stříbrná a Petra Křivánková v sobotu čtvrtá a v neděli druhá. Dalibor Něděla ve skifu dorostenců skončil na třetím místě a ve dvojskifu společně s Adamem Jurčíkem taktéž na třetím místě. Starší žáci v souboji s o rok staršími soupeři zatím zůstávají mimo medailové pozice. Ve čtyřce s kormidelníkem L. Rylich, T. Vlašic, D. Kubík, J.

Turek a kormidelník L. Nešpor poznali hořkost porážky a skončili na bramborové pozici. Podobný osud je čekal ve čtyřce párové kde vystřídal J. Turka T. Mitrič – výsledkem bylo páté místo.

Lukáš Rylich zajel krásný závod ve skifu starších žáků a cílovou pásku protnul na stříbrné pozici. Ve dvojskifech starších žáků měla Břeclav tři posádky, které skončiy ve svých jízdách následovně: 3. T. Mitrič a T. Vlašic, 4. L. Rylich a L.Panáček, 5. D. Kubík a J. Turek.

Starší žák Timon Vlašic vyhrál v Praze závod skifařů.      Foto: archiv SVK Břeclav