pixabay.com

VEŘEJNÁ PROJEKCE FILMŮ PETRA KUDELY V MUZEU

Mikulov – Regionální muzeum v Mikulově ve spolupráci s Muzejním spolkem připravilo na středu 19. listopadu zajímavou filmovou produkci.

„V nedávné době jsme získali do svých sbírek zajímavé regionálně zaměřené filmy režírované Petrem Kudelou. Krátké dokumentární snímky jsou jedinečným dokladem historie regionu, života a práce místních lidí či vývoje tradičního vinařství a vinohradnictví,“ řekla historička Dana Massowová. Veřejné promítání třech těchto filmů bude v sale terreně mikulovského zámku od 16 hodin.

První desetiminutový dokument natočený v roce 1973 se jmenuje 800 let města Mikulova a zachycuje oslavy města k výročí jeho vzniku. „Stručně představuje též historii Mikulova, jeho památky a především pak mikulovské vinařství s jedinečnými záběry z pálavského vinobraní či ze šlechtitelské stanice v Perné,“ doplnila historička. Druhý snímek s názvem Hranice bez opony z roku 1990 během deseti minut reflektuje otázku hranic po pádu tzv. železné opony v roce 1989. „Jsou zde též záběry z likvidace ostnatých drátů – jednoho ze symbolů totalitního režimu,“ řekla Dana Massowová. Poslední dvacetičtyřminutový dokument z roku 1993 přináší autentická svědectví o rozdělení ČSFR. Jmenuje se Úryvek ze sousedské a zaznamenává pocity lidí žijících v někdejším Československu, ale i lidí ze sousedních zemí krátce po rozdělení společného státu Čechů a Slováků.

js

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

Muzejní noc – Břeclav 90´

BŘECLAV / park u nádraží 26. května od 17 hodin Městské muzeum a galerie Břeclav …