VELKÉ PAVLOVICE v sobotu ožijí vínem, meruňkami, cykloturistikou

Velké Pavlovice – Když se řekne Velké Pavlovice, snad každému hned naskočí „město vína a meruněk“, v posledních letech i „město cykloturistiky“. A že je  tomu opravdu tak se můžete přesvědčit již tuto sobotu 5. července 2014.

Celá sváteční cyrilometodějská sobota bude ve Velkých Pavlovicích zasvěcena triu skvělých akcí, dvě jsou již zažité, pravidelné a širokou veřejností hojně vyhledávané – Kolem Horem Dolem a Víno v oranžovém. Jedna z nich, tedy Meruňkobraní, zažije svou premiéru a pokusí se, doufáme že úspěšně, najít si své místo ve velkopavlovickém kalendáři akcí.

VELKÉ PAVLOVICE pro vás na tento víkend připravili:
· 11.00 hod. * KOLEM HOREM DOLEM
· 13.00 hod. * VELKOPAVLOVICKÉ MERUŇKOBRANÍ 2014
· 17.00 hod. * VÍNO V ORANŽOVÉM aneb NOČNÍ OTEVŘENÉ SKLEPY

Jistě už tušíte, že první akce bude o cykloturistice – dáte si pořádně do těla, druhá o meruňkách – sladce si zamlsáte na našem oranžovém pokladu a třetí o víně – ochutnáte ty nejlahodnější tekuté poklady zdejších sklípků!

A teď to vezmeme po pořádku…

KOLEM HOREM DOLEM aneb Po vinařských tratích na horských kolech

Sobota 5. července 2014 – start je v 11.00 hodin u rozhledny SLUNEČNÁ nad Velkými Pavlovicemi a cíl ve Vinařství Reichman & Reichman. Délka trasy cca 25 nebo 10 km.                                                                                               Jedná se o čtvrtý ročník naučně-společenského cyklovýšlapu s trasou po vinařských tratích v katastru města. Pro náročnější sportovní výkon jsou doporučena horská kola. Odměnou pro všechny budou nádherné a neobvyklé výhledy do krajiny, zajímavé vyprávění průvodce a dobře zásobené občerstvovací stanice. Projeďte se cestami, kterými jezdí a chodí vinaři do svých vinic. Poznejte vinice zblízka…  5 zastávek bude tématicky zaměřených na historii a současnost viničních tratí Velkých Pavlovic

VELKOPAVLOVICKÉ MERUŇKOBRANÍ 2014

EKOCENTRUM TRKMANKA – sobota 5. července 2014, zahájení ve 13.00 hodin, předpokládané ukončení v 17.00 hod.

Na co se můžete těšit? Třeba na MERUŇKOVÝ RECEPTÁŘ a OCHUTNÁVKU MERUŇKOVÝCH DOBROT…
* kynuté meruňkové knedlíky a táče * meruňkový guláš * meruňkový koktejl * přesňáky s marmeládou * a mnohé další meruňkové dobroty*

Bude se soutěžit o nejlepší ovocný knedlík a můžete se podívat na expozici o meruňkách, která vznikla v rámci projektu „Po stopách vína, meruněk a folklóru“ ,který byl podpořený z Fondu malých projektů jižní Morava – Dolní Rakousko , jehož partnery se staly: Město Velké Pavlovice, Kleinregion Tullnerfeld West v Michelhausenu a Vyšší vinařská, ovocnářská a zahradnická škola v Klosterneuburgu v Rakousku

K vidění dále bude poetický film „Velkopavlovická meruňka“, zakoupit můžete kuchařku meruňkových receptů „Meruňky na talíři“ a zúčastnit se meruňkového tvoření pro děti i dospělé, je pro vás připravena ochutnávka vín, a zakoupit můžete meruňky i domů.

Přijďte si užít pestrého programu, který slibuje Velkopavlovické meruňkobraní.

A do třetice v sobotu všeho dobrého. Velkopavlovičtí vinaři ze spolku Víno z Velkých Pavlovic Vás tímto srdečně zvou na

VÍNO V ORANŽOVÉM aneb NOČNÍ OTEVŘENÉ SKLEPY

Sobota 5. července 2014, začínáme v 17.00 hodin, vinné sklípky budou otevřeny do půlnoci! Přijďte ochutnat velkopavlovická vína, k ochutnání budou nejen krásně vychlazená rosé a bílá vína, ale i vynikající červené vzorky v téměř 20 vinných sklepech!

Cena vstupenky * 550,- Kč (vstupné zahrnuje volnou degustaci ve všech otevřených sklepech, degustační skleničku, nosičku na skleničku, vinný lístek s mapkou, propisku a označení návštěvníka)

Ve sklepech bude hrát a zpívat Hudecká muzika Ondřeje Vinklera. U vybraných vinařů pro vás bude připraveno občerstvení. Tečkou za příjemným večerem bude půlnoční ohňostroj u radnice.

Zdarma KYVADLOVÁ DOPRAVA návštěvníků z obcí Modrých Hor (Kobylí, Vrbice, Bořetice a Němčičky) a Rakvic.

Doufáme, že se nám podařilo vás patřičně namlsat a pokud nemáte ještě dost, nevěšte hlavu! Tímto super akčním víkendem léto ve znamení vína, meruněk a cykloturistiky ve Velkých Pavlovicích zdaleka nekončí!

Ve vašem diáři by nemělo chybět ani…

19. července 2014 (20.00 hod.)

* ZAHRÁVKY HODŮ 2014

17., 18., 19. a 23. srpna 2014
* VELKOPAVLOVICKÉ KROJOVANÉ HODY A HODKY 2014

29. srpna 2014 (13.00 hod.)
* II. ročník hudebního festivalu VINOHRANÍ VE VINIUM 2014
s legendární skupinou OLYMPIC!

 

meruňkobraní

 

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

DEN DĚTÍ NEJEN S LETADLY

VELKÉ PAVLOVICE / Letiště Velké Pavlovice Sobota 25. května 2024, zahájení v 9.00 hodin (akce …