Foto:commons.wikimedia.org/

Velké Pavlovice budou mít v příštím roce vyrovnaný rozpočet. Posílí bezpečnost v obci.

Velké Pavlovice – Zastupitelstvo města schválilo návrh rozpočtu na rok 2015. Rozpočet je vyrovnaný a počítá s milionovou rezervou na mimořádné výdaje. Vedení města má v plánu posílit bezpečnost obce, rozšiřovat se bude i Ekoncetrum Trkmanka.

Rozpočet s částkou přes 50 milionů na příjmové i výdajové doložce schválili zastupitelé ve Velkých Pavlovicích v předvánočním týdnu. Oproti původnímu plánu tak při hlasování vyhověli návrhu Rady města na navýšení asi o milion korun.

Tato částka je v rozpočtu vyhrazena ve prospěch příspěvkových organizací, základní školy a gymnázia, ale především Ekocentra Trkmanka. Právě pod správu Ekocentra přejde od 1. 1. 2015 budova velkopavlovické sokolovny, která procházela v tomto roce rekonstrukcí. To vše má podle starosty města, Ing. Pavla Procházky, přispět k vyššímu provozu sokolovny.

Do příštího roku přenáší rozpočet také poslední výdaje na rekonstrukci sokolovny nebo čerpání dotací na zateplení komplexu gymnázia a sportovní haly základní školy, které získalo z projektu odsouhlaseného v druhé polovině tohoto roku. Další velkou investiční akcí bude přístavba křídla již zmíněného Ekocentra Trkmanka, na kterou město žádalo zastupitelstvo o schválení připraveného úvěru.

V neposlední řadě se projednávala otázka bezpečnosti města. Ačkoliv jsou v současné době Velké Pavlovice bez městského policisty, jehož funkci zastával nynější uvolněný místostarosta Petr Hasil a na jehož původní místo je vypsáno výběrové řízení, zvýšilo zastupitelstvo výdaje na tuto bezpečnostní složku. V příštím půlroce by totiž měla být zřízena nová pracovní pozice druhého městského strážníka.

Eliška Mainclová

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

Mezinárodní den muzeí 2024

BŘECLAV / Městské muzeum a galaerie 18. 05. 2024 Na 18. května připadá tradičně Mezinárodní …