Velká zlatá medaile putuje z Izraele do Vinařství Chateau Lednice

BŘECLAVSKO (juh) – Jeden z prvních úspěchů našich vinařů v letošním roce přiletěl z Irazele, kde proběhl již 9. ročník soutěže OIV Terravino Mediterranean International Wine Challenge. Moravští a čeští vinaři si odvezli celkem devět medailí – jednu velkou zlatou, jednu zlatou a sedm stříbrných.

Skvělým úspěchem je velká zlatá medaile a cena Best of the Nation Vinařství Chateau Lednice za slámové víno Grand Chateau Hibernal  ročníku 2012. Další úspěchy okomentoval Luboš Bárta, který na soutěži figuroval jako technický delegát a pozorovatel: „Pozoruhodný je úspěch Štěpána Maňáka, který medailově uspěl se všemi svými soutěžícími víny včetně jediného červeného z našich! A za pozornost rozhodně stojí i úspěch Bohemia Sektu, jehož Bohemia Sekt Prestige Brut 2011 získal titul šampiona mezi šumivými víny. Až za ním skončila vína z Champagne, španělské cavy i izraelská šumivá vína. Další Bohemia Sekt Prestige Chardonnay získal stříbrnou medaili. Dosažený úspěch je srovnatelný s titulem světového šampiona, který získal sekt Bohemia Sekt Prestige Demi Sec 1999 v roce 2003 na nejstarší světové soutěži vín – Vino Ljubljana.“

Moravští a čeští vinaři se drží na zahraničních soutěžích na nejpřednějších pozicích stabilně již mnoho let.  Je zřejmě, že úroveň produkce našich vinařů je velmi vysoká. „Chtěl bych ocenit velmi dobrou úroveň organizace této soutěže pod záštitou O.I.V., profesionalitu a skvělé složení degustačních komisí a v průměru výbornou úroveň hodnocených vín. Naše vína sklízí na této soutěži tradičně výborné výsledky a ani letošní rok není výjimkou,“ okomentoval dění na soutěži Pavel Krška, ředitel Národního vinařského centra, který zasedl také v mezinárodní porotě.

Celkem soutěžilo v 9. Ročníiku soutěže TERRAVINO Mediterranean International Wine Challenge 443 soutěžních vzorků ze 17 zemí včetně pořadatelské, 65% vzorků bylo z Izraele, 35 % z ciziny. Členové odborné poroty udělili 136 medailí podle klíče 3% Double gold, 12% Gold a 15% Silver. Absolutním vítězem se stalo makedonské víno Chateau Kamnik Ten Barrels Cabernet Sauvignon 2011 Reserva.

 

Výsledky našich vinařů

Vinarstvi Chateau Lednice    Grand Chateau Hibernal, slámové víno     2012  Velká zlatá

Bohemia Sekt            Bohemia Sekt Prestige Brut         2011  Zlatá

Vinařství Štěpán Maňák  Rulandské bílé, pozdní sběr        2012  Stříbrná

Sonberk                 Pálava, pozdní sběr          2013  Stříbrná

Habánské Sklepy         Rulandské šedé, pozdní sběr  2013  Stříbrná

Vinařství Štěpán Maňák  Tramín červený, výběr z bobulí     2011  Stříbrná

Vinařství Štěpán Maňák  Alibernet, pozdní sběr barrique    2012  Stříbrná

Znovín Znojmo          Pálava, výběr z hroznů       2013  Stříbrná

Bohemia Sekt      .     Prestige Chardonnay Brut           2013  Stříbrná

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

VALTICE: Svěcení vína

VALTICE / Státní zámek Valtice – Španělská konírna 18. 11. 2023 začátek od 15:00 Přehlídka …