Ve velkém boji rozhodoval poměr setů i míčků

DUBŇANY (hý) – Obdobně jak ve Strážnici, tak i v Dubňanech přišlo na start krajského bodovacího turnaje stolních tenistů dvou nejmladších věkových kategorií obrovské množství hráčů.

Tentokrát jich bylo celkem devadesát. Rozděleni byli do šesti divizí dle výkonnosti.

V nejvýkonnější osmičce dominoval Radek Skála (MS Brno), který bez porážky turnaj spojených kategorií nejmladšího a mladšího žactva vyhrál. Na dalších místech se urputně bojovalo a do hry výrazně zasáhl i Tomáš Bruckner (MSK Břeclav). V semifinálové skupině kromě porážky 0:3 se Skálou zdolal 3:0 Jana Marka (Strážnice) a podlehl 1:3 Brhelovi (Hodonín), při rovnosti bodů tří hráčů na tom byl na sety nejlépe (4:3) a postoupil do bojů o medaile. Tam došlo k ještě vyrovnanější situaci za suverénním Skálou. Bruckner prohrál s Morávkem (Strážnice) 0:3 a porazil Záděrovou (Brno) 3:0, která bez ztráty setu vyhrála nad Morávkem. Tentokrát měli všichni tři poměr setů shodný a počítaly se míčky ze vzájemných zápasů. Toto kritérium vyznělo nejlépe pro Záděrovou (55:46), Bruckner obsadil třetí místo (59:57) a Morávek skončil čtvrtý (48:59).

Ve druhé divizi nemělo Břeclavsko zastoupení, divizi třetí vyhrál Petr Svoboda (Sokol Klobouky), i když i zde došlo dvakrát k počítání setů mezi třemi hráči. Ze základní skupiny postoupil jako první s porážkou 2:3 od Látala (Bzenec), díky výhře 3:0 nad třetím Bendou (Slovan Hodonín). V bojích o vítězství ve třetí divizi se mu započítala prohra s Látalem, ten ale podlehl 1:3 Cvrkalovi (Tišnov), kterého naopak Svoboda 3:1 porazil a měl tak z této trojice nejlepší bilanci (5:4). Další hráč Klobouk Tadeáš Lesovský hrál ve stejné divizi o 5.-8. místo, dvakrát byl úspěšný a obsadil tak celkové 22. místo na turnaji. Ve čtvrté divizi se do lepší čtveřice probojovali Tomáš Jaroš a Radek Němeček (oba MSK), další úspěchy ale nepřidali.

O 5.-8. místo bojovali Marek Maněk (MSK) a Ludmila Halasová (Orel Šitbořice). Oba skončili se dvěma výhrami, Maněk skupinu vyhrál a Halasová byla třetí.

V páté divizi si 6. místem svou pozici uhájila Klára Koberová (MSK) a z dalších hráčů regionu Břeclav za zmínku postupy ze základních skupin Dominiky Čechmánkové (MSK) a Štepána Špačka (Klobouky) z prvních míst a Samuela Talába (MSK) z místa druhého. Ve vyřazovacím II. stupni soutěže z nich nejdál, do čtvrtfinále, postoupil Špaček.

Podstatně méně hráčů absolvovalo nedělní BTM staršího žactva (32) a dorostu (40). Zde byli mezi účastníky tři hráči MSK Břeclav a dva ze Sokola Kobylí. V kategorii staršího žactva postoupili ze skupiny Stanislav Krejčiřík, Jan Vacek (MSK) a Vítek Hoch (Kobylí ). V osmifinále podlehli Vacek 2:3 Brhelovi (Hodonín) a Krejčiřík 0:3 Morávkovi (Strážnice). Hoch se dostal o kolo dál, na Podrazila (Hodonín) ale nestačil a prohrál 0:3.

V kategorii dorostu vyhráli své skupiny Vacek a Dominik Vališ (oba MSK), ze druhých míst postoupili Krejčiřík (MSK), Hoch a Josef Kubík (oba Kobylí). V boji o konečné pořadí se Vališ dostal do čtvrtfinále, v němž podlehl 1:3 Zukalovi (Blansko), o kolo dříve byli vyřazeni Vacek a Kubík, z předkola nepostoupili Krejčiřík a Hoch.

Mládež – výsledkové tabulky soutěží 2023-2024

HOKEJ Mládež – výsledkové tabulky soutěží 2023-2024 REGIONÁLNÍ LIGA JUNIORŮ 2023/24 SK. 9-10 Název týmuZápasySkóreBody1SK …