foto:life.ihned.cz

Ve Valticích nabízí obyvatelům veškeré služby v oblasti svozu a zpracování bioodpadu

VALTICE (dn) – Nový vůz na svoz bioodpadu mají k dispozici ve Valticích. Jedná se o italský automobil Bonetti s motorem Daf a hydraulickým jednoramenným nosičem kontejnerů.

Součástí dodávky je i pět velkoobjemových kontejnerů. Vozidlo bude sloužit nejen na svoz bioodpadu, který se vyprodukuje při sečení městských  zelených ploch nebo při péči o dřeviny, ale také občanům města. Vůz stál téměř dva miliony korun, přičemž dotace ze Státního fondu životního prostředí pokryla 90% ceny.

„Nyní tak prakticky nabízíme obyvatelům veškeré služby v oblasti svozu a zpracování bioodpadu. Počátkem roku jsme občanům poskytli téměř tisíc nádob na bioodpad, které jsou vyváženy v pravidelných dvoutýdenních intervalech. Z dotací jsme navíc před čtyřmi lety pořídili i stroje na zpracování zeleného odpadu, který vyprodukujeme vlastní činností nebo který nám obyvatelé města odloží do kamerami hlídaných kontejnerů před sběrným dvorem,“ vysvětlil starosta Pavel Trojan.

Vedle automobilu na svoz bioodpadu se Valtickým podařilo v dubnu uvést do provozu také nový zametací speciál Bucher Citycat 1000. Vůz byl pořízen rovněž z dotace ze Státního fondu životního prostředí. Z celkové ceny vozu  2,2 milionu bylo z dotace zaplaceno 1,5 milionu. „Dosud jsme zametání města museli řešit nákupem této služby, což nebyla zrovna levná záležitost. Dnes je jasné, že jsme pořídili velmi výkonný stroj, kterým zameteme chodníky a silnice několikrát do roka,“ řekl starosta Pavel Trojan.

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

Mezinárodní den muzeí 2024

BŘECLAV / Městské muzeum a galaerie 18. 05. 2024 Na 18. května připadá tradičně Mezinárodní …