Ve Strážnici rokovali o verbuňku

STRÁŽNICE (JaŠ) – V sobotu 8. února proběhl na strážnickém zámku za účasti členů Sboru lektorů a znalců slováckého verbuňku a zástupců všech podregionů Slovácka, plánovaný seminář o verbuňku.

Úkolem bylo zhodnotit uplynulý rok 2013 a naplánovat úkoly na letošní rok 2014. Seminář zahájil předseda poroty strážnického finále ve verbuňku Rudolf Tuček z Lednice, který účastníky semináře přivítal a předal slovo režiséru pořadu Davidu Pavlíčkovi z Kunovic. Tento seznámil přítomné s termíny konání kvalifikačních regionálních kol ve verbuňku. Uskuteční se v těchto termínech. 15. 2 první část regionálního kola Hanáckého Slovácka v Moravských Knínicích, 10. 5. Horňácko – Strážnicko ve Strážnici, 23. 5. Uherskobrodsko ve Vlčnově, 24. 5. Kyjovsko ve Svatobořicích – Mistříně a 24. 5. Uherskohradišťsko ve Starém Městě. Poslední regionální kola se uskuteční 7. 6. ve Ždánicích, to bude druhé kolo Hanáckého Slovácka a v tentýž termín ve Tvrdonicích  – Podluží.

Nominace z regionálních bude provedena stejným klíčem a postupem jako v minulosti. Z každého regionu postupuje do finále 6 tanečníků verbuňku. Garanti v regionálních kolech vyplní zrovna přihlášku postupujícího, kde bude uvedena píseň, počet přehrávek a tónina a informace pro moderátora. Doprovodné muziky zůstávají stejné Burčáci, OLINA a Šmytec.

Ve druhé části se promítaly vystoupení finalistů ve verbuňku z minulého roku a rozebírali se jejich výkony, pro jejich poučení i pro ostatní zúčastněné tanečníky verbuňku.

O nás Jaroslav Švach

Jaroslav Švach
tel.: 606 727 242 e-mail: svach@tydenik-breclavsko.cz

Mohlo by se vám líbít

Dětské hody 2024

PODIVÍN / Hodový plac 25. 5. 2024 15:00 – 19:00 Voděnka Podivín ve spolupráci s …