Karel Pavlík představil novou horolezeckou stěnu. Foto Jitka Sobotková

Ve sportovní hale bude horolezecká stěna

MIKULOV (js) – Mikulovská sportovní hala pod vedením Karla Pavlíka si třetím rokem vede velmi dobře a od září zpřístupní i nově vybudovanou horolezeckou stěnu.

Horolezecká stěna se pro veřejnost otevře od 1. září. Mezi návštěvníky musí být vždy někdo starší 18 let. Vstupné bude 50 Kč. Tato novinka stála sto devadesát tisíc korun a Mikulovská sportovní, příspěvková organizace města, ji realizuje v rámci investičních akcí ve sportovní hale a rozšiřuje a zkvalitňuje tak svou nabídku.

„Letos děláme čtyři poměrně finančně náročné věci za milion korun. Kromě horolezecké stěny je to především nově nalakovaná podlaha v hlavním sále, která stála dvě stě dvacet tisíc korun, byla vyměněna světla v posilovně i na squashi a začínají se vyrábět přístřešky na balkony. A do toho jsme museli řešit i nenadálou opravu střechy. Ta si zřejmě v příštím roce vyžádá také velkou investici,“ řekl ředitel Karel Pavlík.

Sportovní hala je plně využívaná, slouží nejenom místním, ale velmi často se zde konají soustředění sportovních oddílů z České republiky i ze zahraničí. Tím nejbližším bude soustředění volejbalistů kadetů z Belgie a ČR od 18. do 23. srpna. „Budou se hrát i zápasy pro veřejnost, tak věřím, že Mikulovští přijdou fandit,“ pozval Karel Pavlík s potěšením, že hala žije.

 

 

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

U16 – Turnaj tří zemí ve Finsku

U16 – Turnaj tří zemí ve Finsku Výsledky českých zápasů: úterý 6. února 2024 Česko …