il.foto ctsa.cz

Ve hře o superfinále jsou i holky a kluci z Hustopečí

PRAHA, HUSTOPEČE  – Dvanáctý ročník fotbalového turnaje pro mládež Coca-Cola Cup se přehoupl do třetího kola. Z celkového počtu 828 přihlášených týmů zůstává ve hře o pohár 32 dívčích a 32 chlapeckých družstev. Mezi nimi jsou i dva týmy z Břeclavska: chlapci ze ZŠ Komenského Hustopeče a dívčí tým z téže školy. Dívky budou bojovat o postup 14. května ve Velké Bíteši, chlapci se pokusí postoupit do semifinále 15. května v Hustopečích. Coca-Cola Cup 2014 pokračuje třetím, takzvaným krajským kolem. Ze šestnácti čtyřčlenných skupin vzejdou semifinalisté: osm týmů z řad chlapců a osm týmů dívčích. Odtud už to bude jen krůček do superfinále a k vytouženému titulu.

Jedna z největších sportovních akcí pro mládež v Čechách i na Slovensku si pro letošní rok připravila dvě novinky, které podtrhují mezinárodní význam tohoto fotbalového turnaje. Tou první je návrat k originálnímu názvu Coca-Cola Cup místo dosavadního Školského poháru. Tou druhou je herní systém, do kterého je poprvé v historii zakomponováno zmiňované superfinále. V něm se utkají mezi sebou nejlepší týmy z Česka a ze Slovenska.
„Chtěli jsme ještě o něco zvýšit atraktivitu turnaje, a proto jsme mu vdechli tento mezinárodní punc. Češi a Slováci budou moci navzájem poměřit své síly v mezinárodním superfinále, které se odehraje 17. června v Kroměříži. Tam na sebe narazí nejlepší dva týmy z České republiky a dva nejlepší týmy ze Slovenské republiky. To platí pro chlapce i dívky,“ uvedl Jakub Loos, zástupce společnosti Coca-Cola, která turnaj organizuje už podvanácté v Čechách a poosmé na Slovensku.

Již tradičním hostem závěrečného turnaje, kde se rozhodne o celkovém umístění, bude ambasador projektu Jan Koller. „Moc se na toto superfinále těším. Už loni jsem byl na pražském Strahově svědkem několika strhujících fotbalových bitev a věřím, že letos to bude na této mezinárodní úrovni zážitek ještě o něco lepší,“ uvedl Jan Koller.
Coca-Cola Cup je celorepublikový fotbalový turnaj určený pro žáky a žákyně druhého stupně základních škol a gymnázií s osmiletým vzdělávacím programem. Týmy se utkávají nejprve v kvalifikačním místním předkole, odkud mohou postupovat do prvního obvodního, druhého okresního až do třetího krajského kola. Semifinálový turnaj pak určí účastníky česko-slovenského superfinále

O nás Jiří Holobrádek

Jiří Holobrádek
tel.: 723 865 819 e-mail: holobradek@tydenik-breclavsko.cz

Mohlo by se vám líbít

David Bartal: Lvice jsou super parta

Fosfa SPORT – HC Lvi Břeclav Trenérem roku 2023 byl za hokejový klub FOSFA HC …