Vargová vyhrála v Bratislavě

BRATISLAVA /Lk/ – V Bratislavě uspořádal Slovenský atletický svaz velký mládežnický atletický mítink za účasti závodníků Slovenska, ‚Ceska, Slovinska, Rakouska, Rumunska a Maďarska. Startovali na něm také vrhači Lokomotivy Břeclav. Výborně si vedla dorostenka Leona Vargová, která hned prvním pokusem hodila 12,61 m a vyhrála značmým náskokem. Její výkon je jen pět centimetrů za osobním rekordem. V kategorii dorostenců skončil Adam Horák na čtvrtém místě vrhem 15,27 m.

Běžci do Perné

PERNÁ /Lk/ – Tuto sobotu 19. prosince pořádá Atletický oddíl Perná 34. ročník Běhu pod Pálavou. Závod je součástí Znojemského běýeckého poháru. Pro mládežnické kategorie začíná v 10,20 hodin 100 m pro předškolní mládež, mladší žactvo poběží 400 m, starší žactvo 1200 m. Hlavní závod na 10 100 metrů začíná po skončení mládežnických soutěží asi v 10,40 hod. Poběží se 60% trati terénem a 40 % po silnici. Převýšení je + 200 metrů. Mužské kategorie jsou junioři, do 39 let, nad 40, 50, 60, 70 let, ženské do juniorky, 34 let, nad 35, 45, 55 let. Přihlášky a šatny jsou v kulturním domě, start a cíl pro mládež je u kulturního domu, dospělí u kostela. Startovní kancelář je otevřena od 9 hodin.

Běžecký závod Hodonín – Skalica

HODONÍN /Lk/ – Tradiční běžecký závod Hodonín – Skalica se běžel letos po pětadvacáté. Na startu se v hlavném závodě na 12,6 kilometru sešlo 455 běžců. V obou kategoriích se stal kořistí zahraničních běžců. V závodě startovalo několik závodníkůz břeclavského regionu. V kategoerii muužů nad 50 let obsadil Milan Machač z Břeclavi 13 místo za 53:17 minut. V kategorii nad 40 let běželo několik běžců. Na 21. místě doběhl Marek Svoboda z Hustopečí za 53:53, 22. Marek Baják z Velkých Bílovic, stejný čas, 36. Libor Odvářka z Hustopečí 58:57 minut. V kategorii nad 60 let: 12. Lubomír Šlancar (ZŠ Nikolčice) 1:07:20 hodiny. František Kubíček z Relaxu Dobré Pole doběhl v kategorii nad 65 let na 4. místě v čase 1:06:57 hodin, ve stejné kategorii byl František Kovařík z Břeclavi šestý za 1:10:44 hodin. Mezi ženami byla na 31. místě Jitka Lečbychová z Dolních Dunajovic za 1:23:03 hodin a mezi ženami staršími 35 let skončila Jana Fadrná z Břeclav dvacátá druhá za 1:13:45 hodin.