Vargová šestá mezi dvadvacetiletými na MČR

KLADNO /Lk/ – Dva mladí atleti Lokomotivy Břeckav se vydali na zkušenou mezi starší závodníky na mistrovství ČR 22 let a byli jim rovnocennými soupěři. Oba patří zatím do kategorie dorostu 17 let a závodili tak s atlety až o pět let staršími. Vargová startovala v hodu diskem, měla velmi vyrovnanou sérii  osmi hodů, mezi kterými jen dva nemeřily přes 37 metrů. Nejdelší z nich 38,29 stačilo přehodit jen pět soupeřek. – V běhu na 800 m startoval dorostenec Matěj Osička. V jednom z rozběhu skončil na třetím místě velmi dobrým výkonem 1:56,53 a 31 setin vteřiny mu nestařilo na postup do finále. Zde by tímto časem obsadil šesté místo.

Špačková vyhrála na Lipovské desítce.

LIPOV /Lk/ – Několik běžců z Břeclavska startovalo na tradičním závodě Lipovská desítka, kterou však běželi jen dospělí závodníci. V kategorii mladších žákyň běžela závod na 500 m Kristýna Špačková z Hustopečí  a vyhrála časem 1:38 minuty. V kategorii žen nad 35 let na 4,3 km skončila Kateřina Doubková z AK Perná na druhém místě časem 17:22 minut, šestá doběhla Karolína Bártová z Billa klubu Velké Pavlovice za 20:25 min. V kategorii mužů nad 70 let skončil na stejné trati František Kubíček z Relaxu Dobré Pole třetí za 20:45. Desetikilometrovou trať běžel Pavel Kubíček z Relaxu Dobré Pole za 46:47 a byl druhý, Vladimír Novák z Ladanu Moravská Nová Ves skončil šestý za 1:01:24 hodin.

70 let volejbalu na Lokomotivě si připomněly také žákyně z osmi klubů Jižní Moravy

BŘECLAV V sobotu 13. 4. 2024 se uskutečnil k příležitosti oslav sedmdesátého výročí vzniku volejbalového …