Vargová se vrací

BŘECLAV /Lk/ – Nejlepší lońská ženská atletka Leona Vargová se opět  vrací k tréování a závodění. Téměř tři měsíce měla pauzu, protože prodělala mononukleozu. Mezi tím také přestoupila z Lokomotivy Břeclav do ligového celku Olymp Brno, protože tento celek projevil zájem o její výkonnost. Bude závodit za juniorky Olympu, ale neopustí zcela Lokomotivu Břeclav. Zde bude hostovat v mistrovských soutěžích za celek žen Lokomorivy Břeclav. V těchto dnech poprvé po zdravotní pauze opět házela koulí a diskem. Na závodech v Přerově hodila koulí 11,27, čímž vyrovnala svůj osobní rekord v kategorii juniorek. V disku zaznamenala výkon 37,22 a to je lepší výkon než je okresní juniorský rekord Bzirské (34,76). Již tuto sobotu ji uvidíme na závodech v Břeclavi v celku juniorek Olympu.

Formánek vyhrál pětiboj.
PŘEROV /Lk/ – V Přerově se uskutečnily májové závody za účasti několika břeclavských atletů. Nejlépe se vedl Adam Formánek, který startoval v tradičním klasickém pětiboji. Dovedl tento pětiboj vyhrát ziskem 3262 bodů. Měl jednotlivé výkony: 200 m – 23,75, 1500 m – 4:57,77, disk – 42,65, oštěp – 53,65, dálka – 610. Ošmera skončil na čtvrtém místě (23,59, 5:13,66, 642, 36,11, 52,08). Ve sprinterském trojboji byl 16. Vymyslický 1886 bodů, v ženách byla 12. Lánská Kristýna 2149 bodů, 22. Jana Lánská 1915 bodů. Junior Káňa zaběhl 60 m za 7,58.

Každodenní život legionářů v Rusku

BŘECLAV / Městská knihovna Břeclav středa 17.4.2024/ 18:00  Historická přednáška Bc. Petra Holobrádka z cyklu Břeclavsko …