Vargová a Horák = čtyři medaile

OPAVA (Lk) – Výborně si na mistrovství Moravy a Slezska v atletice staršího žactva vedla břeclavská minivýprava dvou závodníků.

První nastoupil k hodu oštěpem Adam Horák a postaral se o dramatičnost závodů. U prvních dvou pokusů mu rozhodčí zaznamenali přešlapy. Teprve třetím pokusem se dostal do finále a zde osobním rekordem obsadil druhé místo výkonem rovných 51 metrů.

Dále zasáhla do bojů Leona Vargová v hodu diskem. S prvními dvěma hody nebyla spokojena a zůstávala v poli poražených na devátém místě, které jí nezaručovalo postup do finále a další tři pokusy. Třetí hod však vše změnil, a Vargová se dostala na třetí místo, na kterém vydržela až do konce. Pro břeclavskou závodnici to byl první pěkný úspěch na mistrovství Moravy, osobní a regionální rekord Břeclavska 28,67 metru (vylepšený o 47 cm).

Horák házel diskem opět z místa, protože nemá zvládnutou otočku, přesto vedl až do posledního pokusu výkonem 43,44 metru, ale posledním pokusem ho přehodil závodník z Olomouce.

Dramatičtější souboj však probíhal ve vrhu koulí. Vargová se v prvních pokusech dostala na třetí místo výkonem 10,05 metru, v šesté sérii se před ni dostala o dva centimetry další závodnice, ale revoluci ve výsledkové listině přinesl poslední, výborně technicky provedený vrh, který pro Vargovou znamenal osobní rekord 11,27 metru a naprosto nečekaný titul mistryně Moravy.

Závody měly výbornou úroveň, i když v některých disciplínách opět pozlobil poměrně silný nárazový vítr.

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

David Bartal: Lvice jsou super parta

Fosfa SPORT – HC Lvi Břeclav Trenérem roku 2023 byl za hokejový klub FOSFA HC …