Zápas starších žáků s Olomoucí byl napínavý až do poslední minuty Foto: Frankr

Vánoční turnaje v Břeclavi hrálo 560 mladých hokejistů !

BŘECLAV (mz, juh) – Jak se již stalo tradicí i v závěru loňského roku pořádal hokejový klub HC Lvi Břeclav vánoční turnaje pro všechny věkové kategorie vyjma dorostenecké kategorie.

I letos na břeclavský zimní stadion zavítalo na 560 hrajících dětí a okolo 750 dospělých, počítaje v to trenéry, vedoucí týmů a také samozřejmě fanoušky a rodiče od jednotlivých hráčů. Do Břeclavi přijelo bojovat 16 různých klubů (tři ze Slovenska), které nasadily do boje 34 týmů v jednotlivých kategoriích. Odehrálo se celkem 130 utkání. Takový maraton nemá široko daleko obdoby. K vidění byla spoustu nádherných utkání. Letos poprvé byl představen Lví pohár, na který se po vzoru Stanley Cupu budou umísťovat štítky vítězů jednotlivých turnajů.

Pohár města Břeclavi (2. třídy)

V tomto jediném turnaji se představily dva domácí celky. Díky městu Břeclavi a obětavé práci trenérů klubu se již čtvrtým rokem daří zajišťovat bruslařský výcvik pro mateřské školy. Výsledky této práce jsou vidět právě v této kategorii a v přípravkách.

Břeclavské „ áčko“, složené z hokejistů, kteří již za sebou mají pár turnajů, ve skupině postupně potkali Senicu, Blansko a Uh. Ostroh. Jenom malí hokejisté z Ostrohu byli nad síly našeho celku. Malé Lvíčata tak čekal boj o konečné třetí místo. V něm podlehl Vyškovu.

Druhý domácí tým byl složen z méně zkušených borců, kteří zatím do ostrých zápasů pouze nakukují a pro některé to byla dokonce i premiéra. V základní skupině se malí bojovníci rozkoukávali, ale zápas od zápasu se jejich výkon lepšil. Ve skupině obsadili 4. místo a o konečné 7. místo sehráli napínavý boj s Blanskem, který rozhodla až trestná střílení v nichž byli lepší naši mladí borci.

Konečné pořadí: 1. Žďár nad Sázavou, 2. Uh. Ostroh, 3. Vyškov, 4. Lvi Břeclav A, 5. Poruba, 6. Senica, 7. Lvi Břeclav B, 8. Blansko.

Pohár města Břeclavi (3. třídy)

Turnaj začali Lvi dobrým zápasem se Skalicí, kterou jasně přehráli. Druhé utkání bylo vrcholem turnaje. Proti Šumperku naši kluci předváděli to nejlepší co v nich je. Hosté, ale nedali svou kůži zadarmo a utkání skončilo zaslouženou remízou. V posledním utkání základní části bylo vidět na našich, že zápas se Šumperkem nás stál spousty sil. Třebíč bojovala a naši nakonec vydřeli remízu, která nás posunula do boje o konečné třetí místo. Zápas s brněnskou Technikou byl urputným bojem, domácí se vydali ze všech sil, ale soupeř byl nakonec o jednu branku šťastnější.

Konečné pořadí: 1. Šumperk, 2. Prostějov, 3. Technika Brno, 4. Lvi Břeclav, 5. Třebíč, 6. Žďár nad Sázavou, 7. Senica, 8. Skalica.

Pohár města Břeclavi (mladší žáci)

První dvoudenní turnaj viděl břeclavský zimní stadion ve dnech 27. a 28. prosince. Naši borci šli od začátku turnaje pevně za výhrou. Touha po medailové pozici byla vidět a na ledě kluci a děvčata mohli nechat duši. Vyvrcholením turnaje byl souboj Břeclavi se Šumperkem. O vítězi utkání nakonec musely rozhodnout nájezdy. Nakonec až v šesté sérii byli hosté úspěšnější a zvítězili.

Konečné pořadí: 1. Šumperk, 2. Lvi Břeclav, 3. Prostějov, 4. Moravská Třebová, 5. Chrudim, 6. Žďár nad Sázavou, 7. Uherský Ostroh.

Pohár starosty města Břeclavi (starší žáci)

Také letos turnaj starších žáků okořenila účast extraligových týmů. Tentokráte to byly HC 05 Banská Bystrica a HC Olomouc. Naši borci na úvod porazili Třebíč a v asi nejpovedenější utkání zdolali i Prostějov.  Oproti tomu poslední zápas prvního dne proti Českému Krumlovu se Lvům vůbec nepovedl. Druhý den nestačili na borce z Banské Bystrice, kteří na turnaji působili jako učitelé ostatních. Zápas proti Olomouci byl soubojem nervů, který až dvě minuty před koncem rozhodl kapitán břeclavského týmu D. Vaněk. V posledním zápase se Žďárem už Lvům docházely síly a soupeř je na ledě předčil.

Konečné pořadí: 1. Banská Bystrica, 2. Žďár nad Sázavou, 3. Lvi Břeclav, 4. Prostějov, 5. Olomouc, 6. Český Krumlov, 7. Třebíč.

Silvestrovský turnaj přípravek

Podruhé se povedlo zorganizovat i miniturnaj hokejových školiček, který nemá v širokém okolí obdobu. Jedná se o turnaj pro děti, které začali psát své hokejové krůčky v letošní či loňské sezoně a ještě většinou nechodí do školy. Na tento turnaj přijaly pozvání HK 91 Senica, Hokej Uherský Ostroh, SHKM Hodonín. Na turnaji nebylo poražených. Vyhráli všichni a hlavně radost ze hry. Každý celek sehrál tři utkání a po tom závěrečném proběhlo ocenění všech zúčastněných. Každý malý hokejista si z Břeclavi odvezl svoji první medaili, každý dostal sladkou odměnu a všechny týmy dort.

Poděkování zaslouží město Břeclav za podporu mládežnickému klubu, bez níž by nebylo možné tyto turnaje pořádat. Je potřeba také poděkovat rodičům, kteří pomohli celou akci připravit, všem sponzorům a lidem, kteří pomohli zajistit stravování mladých hokejistů a hokejistek a pro většinu z nich i ubytování při dvoudenních akcích. Všichni odjížděli spokojeni a dle jejich slov budou chtít Břeclav opět navštívit, jak při dalších ročnících hokejových turnajů tak ve svém volném čase.

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

Břeclavské školy za Velké války

BŘECLAV / Městská knihovna Břeclav středa 10.4.2024/ 18:00 Historická přednáška PhDr. Ludislavy Šulákové z cyklu Břeclavsko …