Vánoční turnaje o Pohár města Břeclavi a Pohár starosty města Břeclavi 26.12. – 30.12. 2017

Milan Zoubek

 I v letošním roce se za významné podpory města Břeclavi, ve spolupráci s TEREZOU Břeclav a pomoci menších sponzorů našeho klubu HC Lvi Břeclav z.s. povedlo uspořádat v průběhu vánočních prázdnin čtyři turnaje pro 1. – 4. třídy a kategorii ml. žáků. Na zimním stadionu se tak představily kluby nejenom z České republiky, ale i ze Slovenska.

Turnaj o Pohár města Břeclavi 1. a 2. tříd 26.12.2017

Tento den proběhly v ICE BORS aréně turnaje hned dva. Zúčastněné týmy hráli zvlášť v kategorii prvních a zvlášť druhých tříd. U nás se hraje v sezoně soutěž společná a tak malí prváci se povětšinou v zápasech příliš neprosazují. Zde tedy měli i tito mladší hokejisté možnost srovnat své umění se svými vrstevníky.  Na poslední chvíli nám odřekl jeden z přihlášených klubů svoji účast a tak byl změněn systém turnaje a týmy se mezi sebou utkali ve dvou vzájemných zápasech.  Na ledě se nám celkem předvedlo na 60 nejmenších hokejistů.

U těch mladších se velmi dobře prezentovala Dukla Jihlava, která nepoznala hořkost porážky. Lvíčata začala soubojem se Senicí, který skončil remízou. V odpolední odvetě byl úspěšnější již náš tým. U starších hráčů také v turnaji zvítězila Jihlava, ale zde byli souboje vyrovnanější.  Zejména utkání s námi rozhodli malí Dukláci až v závěrečných minutách.  Všechny týmy byli odměněny poháry a medailemi a nechyběl samozřejmě ani tradiční dort.

Pořadí: bylo v obou kategoriích stejné. 1. HC Dukla Jihlava  2. HC Lvi Břeclav  3. HK 91 Senica

Turnaj o Pohár starosty města Břeclavi  3. tříd 27.12.2017

Nejsilněji obsazený turnaj se odehrál den po vánočních svátcích. Naše Lvíčata, která do turnaje postavila dva týmy, přijeli prověřit zvuční soupeři. Tradiční účastník z Ostravy HC RT Torax Poruba, z Vysočiny Dukla Jihlava a Horácká Slavia Třebíč, pražská Slavia, brněnský Warrior a slovenský HK Ružinov.  Zápasy se odehráli ve dvou skupinách, aby se pak podle pořadí jednotlivé týmy utkali o konečná umístění. Na ledové ploše se postupně v hokejových soubojích představilo přes 80 hokejistů a hokejistek. Například branku Lvíčat i pražské Slavie hájila a to skvěle děvčata.

Základní skupinu A ovládala Lvíčata a pražská Slavie. Za celý turnaj se našim hokejistům nevydařilo pouze jedno utkání, ale zrovna ono rozhodlo o tom, že v tabulce skončíme na druhém místě a budeme hrát pouze o celkové třetí místo. V dvojzápase se Slavií nám první část nevyšla a i když Lvíčata v utkání druhé porazila pražský tým 1:0 prohra z prvního zápasu o více branek znamenala postup do boje o třetí místo. Druhou skupinu ovládl Ružinov, který se postupně rozjížděl. Hráči tohoto týmu remizovali v úvodním utkání s Porubou, ale pak již začali svůj výkon zvedat až do úplného finále, kde zejména v první polovině zápasu, Slavii přehrávali a dokázali se dostat až k sedmibrankovému vedení. Zaslouženě tak celý turnaj ovládli.

Pořadí  turnaje : 1. HK Ružinov  2. HC Slavie Praha   3. HC Lvi Břeclav

Turnaj o Pohár města Břeclavi  4. tříd 29.12.2017

Malí hokejisté 4. tříd odehráli svůj turnaj již na velkém hřišti. Celkem pět týmů, z toho dva domácí, aby si na ledové ploše zahráli všichni naši hokejisté, hrálo od 8:00 do 19:00 hodin. Bylo k vidění celkem deset velmi zajímavých utkání. Zkušenější A tým Břeclavi bohužel v zahajovacím utkání se Senicí ani v následném proti HKL Bratislava nepředvedl svůj nejlepší výkon. Klukům vždy utekla jedna polovina zápasu. A body za výsledky pak citelně chyběli v závěrečném zúčtování. Nejlepší výkon podali až v závěrečném zápase proti, na turnaji nejlepší, Olomouci. Na ni sice nestačili ani v jednom utkání, trenéři byli ovšem s přístupem, bojovností a herním projevem právě po tomhle souboji spokojeni nejvíce.  Méně zkušený B tým na turnaji odvedl své maximum a v některých momentech dokázal i příjemně překvapit. Turnaj ovládla Olomouc, jejíž 4. třídy by mohli směle konkurovat i mnohým družstvům kategorie ml. žáků.

Pořadí turnaje : 1. HC Olomouc  2. HK 91 Senica  3. HKL Bratislava

Turnaj o Pohár města Břeclavi  ml. žáci 30.12. 2017

Domácího turnaje ml. žáků se zúčastnil tým narozený v roce 2007 a mladší. I ostatní soupeři vyslali tyto mladší týmy. Lvíčata starší si odehrála již před vánoci velmi úspěšně turnaj v Uh. Ostrohu, odkud přivezla zlaté medaile. Svá nejlepší vystoupení jsme měli zejména v zápase s Warriorem první polovinu, když svým výkonem ohromil celý stadion O. Navara, který i přes převahu soupeře nepustil za svá záda ani jeden puk. Znojemští orlíci měli na turnaji vůbec nejmladší tým, a nezkušeného brankáře, pro kterého byl celý turnaj velkým křestem. Před závěrečným zápasem jsme mohli stále atakovat v turnaji i první příčku. Ovšem po opět skvělé první polovině v podání našich hráčů, nám již na druhou příliš sil nezbylo a zkušenější tým z Uh. Brodu nás dokázal porazit. Po odehrání všech zápasů  domácí tým nakonec bral bronzové medaile.

Pořadí turnaje: 1. HC Spartak Uh. Brod  2. HCM Warrior Brno  3. HC Lvi Břeclav

 Silvestrovský miniturnaj přípravek 31.12. 2017

 Po roční odmlce se trenérům hráčů navštěvujících prvním či druhým rokem přípravku, N. Bartalové a P. Folberovi, povedlo opět uspořádat zápasy Lvíčatům, které ještě nehrají žádné hokejové soutěže. Tyto nejmenší a hokejově nejméně zkušené děti tak vůbec poprvé oblékly břeclavské hokejové dresy a před zraky spousty přihlížejících odehrály svá první  “ ostrá “ utkání. Ve vynikající atmosféře se utkali se stejně starými Drtiči z Hodonína. O výsledek v tomto případě nešlo. Všichni hráči  po odehraných utkáních obdrželi své první medaile a také odměnu v podobě dortu. Na ledě se představilo dohromady přes 40 nejmenších hokejistů a hokejistek.

Opět se ukázalo, že břeclavské vánoční turnaje mají mezi hokejovými kluby velmi dobrou pověst. Během těchto pěti dnů Břeclav a zimní stadion navštívilo mimo domácí tým dalších 12 hokejových klubů, které přivezly celkem 17 týmů v jednotlivých kategoriích. Na ledové ploše jsme tedy mohli vidět přes 350 nadšených hráčů ledního hokeje a téměř stejné množství diváků jak z řad rodičů, prarodičů a zájemců o lední hokej.  Ne všechny sporty do Břeclavi přilákají takové množství lidí. Ještě jednou velké díky všem sponzorům a organizátorům turnajů za pomoc. Těšíme se opět za rok.

 

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

Parýžfest / Verona, Jakub Děkan, Ready Kirken,…

HLOHOVEC / areál kulturního domu a okolí – Dolní konec 29 sobota 25. 5. 2024 …