Vánoční turnaje břeclavských Lvů a Lvíčků jsou úspěšně za námi

Série čtyř hracích dnů, kdy se na břeclavském zimním stadionu postupně představily kategorie páté, čtvrté, třetí a spojené druhé a první třídy jsou již minulostí. Do Přerova pak na dva dny vyjel ročník 2008, tedy kategorie osmé třídy. Pojďme se za svátečními turnaji ohlédnout.

 

V pondělí 27.12.2021 odstartoval turnaj  “O pohár města Břeclavi“, kdy se v kategorii pátých tříd představily týmy z Brna, Vídně, Uherského Hradiště, Velkého Meziříčí a samozřejmě také domácí Břeclavi.

Turnaj probíhal systémem 2×20 minut hrubého času, kdy se každá dvacetiminutovka počítala jako samostatný zápas. Děti hrály na celé hřiště a po faulu se jel nájezd.

V 8:30 zahájil turnaj souboj břeclavských Lvů a brněnské Techniky. Právě Technika také celý turnajový den ukončila, když se po čtvrté hodině utkala s Vienna Capitals jr.

Našim Lvíkům se dařilo. Připsali si 6 výher, jednu remízu a jedinou prohru. 13 ukořistěných bodů pak stačilo na první místo turnaje a zlaté medaile.

Celkové pořadí turnaje

1. HC Lvi Břeclav
2. HC Uherské Hradiště
3. VSK Technika Brno
4. HHK Velké Meziříčí
5. Vienna Capitals jr.

V úterý 28.12., se konal turnaj „O pohár starosty města Břeclavi“ v rámci kterého se ukázaly čtvrté třídy. Pozvání přijali pražští Letci z Letňan, brněnská Technika a Uherské Hradiště. Všechny týmy poskládaly dvě družstva a systémem 2×20 minut hrubého času na poloviny hřiště odehráli všichni hokejisti 3 zápasy.

Domácí břeclavští Lvíci se v obou skupinách umístili na druhém místě. V turnaji je předčil pouze slovenský výběr Slovakia Wolves.

Celkové pořadí turnaje

Skupina A
1. Slovakia Wolves
2. HC Lvi Břeclav
3. Technika hockey Brno
4. HC Uherské Hradiště

Skupina B
1. Slovakia Wolves
2. HC Lvi Břeclav
3. HC Uherské Hradiště
4. Technika hockey Brno

Středa 29.12.2021 patřila třeťákůmna které čekal turnaj “O pohár města Břeclavi“. K Dyji přijelo Brno v podobě Warrioru, dvě družstva vypravil také Havířov a po jednom blízký Hodonín a Uherský Brod. Malí hokejisté hráli systémem 2×20 minut na polovinu hřiště. Zápasy byly mnohdy vyrovnané. Diváci Fosfa arény viděli skvělé výkony brankářů, ale i střelců. Lvíci vybojovali třetí a čtvrté místo. Obě družstva dostala pohár, diplom a šampus. Každý z hokejistů pak také medaili.
Celkové pořadí turnaje:

Skupina A
1. AZ Havířov
2. HCM Warrior
3. HC Lvi Břeclav
4. HC Uherský Brod

Skupina B
1. HCM Warrior
2. SHKM Hodonín
3. AZ Havířov
4. HC Lvi Břeclav

Domácí „Vánoční turnaje“ uzavírala první a druhá třída, které břeclavský zimní stadion patřil ve čtvrtek 30.12.2021. Turnaj O pohár města Břeclavi odstartovalo utkání domácích Lvíčků s brněnskou Technikou. Dále se utkaly oba týmy Znojma s Prostějovem a Uherským Hradištěm. Pozvání přijaly také týmy Trnavy a Zastávky u Brna.

Lvíčci si udatným výkonem ukousali třetí a páté místo. Bronzové a dřevěné medaile vykouzlily úsměv všech našich malých hokejistů. A nejen malých břeclaváků, ale také  ostatních hokejistů a hokejistek, kteří v tento den náš zimák obohatili o krásné hokejové zápasy.

Celkové pořadí turnaje:

Skupina A
1. HC Orli Znojmo
2. Technika hockey
3. HC Lvi Břeclav
4. Gladiators Trnava
5. SK Prostějov 1913

Skupina B
1. HC Uherské Hradiště
2. HC Orli Znojmo
3. HC Zastávka
4. Technika hockey
5. HC Lvi Břeclav

Na závěr vedení klubu děkuje všem, kteří se na organizaci „Vánočních turnajů“ podíleli. Rodičům, kteří pomáhali s přípravami a starali se o dobrou atmosféru v průběhu, trenérům za zorganizování a vedení mladých hokejistů. Rozhodčím, ale také samotným hráčům a fanouškům.

Odkazy na fotografie od M.  Martinčíka a rodičů z „Vánočních turnajů“ najdete v článku na webu klubu a to

https://www.hclvibreclav.cz/c/vanocni-turnaje-breclavskych-lvu-a-lvicku-jsou-uspesne-za-nami-249

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

Odhalení pomníku pilota J. Broučka

BŘECLAV / ulice U Tržiště, Břeclav a kino Koruna 13. 7. 2024 16:00 – 18:00 …