Vánoční poháry putovaly do Brna

BŘECLAV (dc) – Celkem 126 mladých šachistů do 15 let se utkalo v břeclavském Domě školství o prestižní Vánoční poháry – ty se rozdávají už 37 let a stále lákají mládežnické mistry republiky i začátečníky z okolí.

V turnaji starších žáků byl hlavním favoritem borec z dorostenecké extraligy Daniel Marko z Lokomotivy Brno s svou roli splnil dokonale. Se šesti výhrami a jednou remízou obsadil suverénně první místo před Kryštofem Suchánkem ze Zlína a svým oddílovým kolegou Ondřejem Kilbergerem. Z hráčů okresu Břeclav se nejlépe dařilo Jakubu Kleinovi z Hustopečí (11. místo) a Davidu Kamenskému z Břeclavi (14.). Už tradičně usedali dva nejlepší hráči v průběžném pořadí k digitální šachovnici na pódiu, z níž se partie přenášela on-line na plátno v čele sálu a na internet.

Turnaj mladších žáků do 11 let byl naopak nesmírně vyrovnaný a hned čtyři borci dosáhli šesti výher ze sedmi zápasů. Pomocné hodnocení vyzvedlo na nejvyšší příčku teprve osmiletého Michaela Kureše z Lokomotivy Brno. Ten v závěru turnaje připravil o téměř už jisté vítězství úřadující mistryni ČR do 10 let Olgu Dvořákovou z Boskovic. Olinka mohla dát soupeři dvoutahový mat, ale neviděla jej a vzápětí sama mat dostala. I v šachu občas platí nedáš – dostaneš. Skvělého úspěchu dosáhla domácí Vera Chauvin z Lanžhota, která obsadila třetí místo mezi dívkami. Z chlapců byl nejúspěšnější Oliver Karpov z Rakvic na 22. místě.

Mládež – výsledkové tabulky soutěží 2023-2024

HOKEJ Mládež – výsledkové tabulky soutěží 2023-2024 REGIONÁLNÍ LIGA JUNIORŮ 2023/24 SK. 9-10 Název týmuZápasySkóreBody1SK …