Dnes Vánoční koncert Petra Bendeho s hosty (mj. Břeclavánkem) a křtem nového CD

BŘECLAV / KD Stará Břeclav

9. 12. 2016 – 19 hodin  / předprodej vstupenek TIC Břeclav – 300 Kč – na místě 350 Kč

Vánoční koncert PETRA BENDEHO na kterém vystoupí DĚTSKÝ NÁRODOPISNÝ SOUBOR BŘECLAVÁNEK z Břeclavi

Petr Bende po pěti letech vydá nové studiové album a podvacáté vyjede na vánoční turné

V těchto dnech byste Petra Bende zastihli v nahrávacím studiu DC Sound ve Frýdštejně, kde v produkci Dalibora Cidlinského Jr. vzniká jeho novinkové album, které vyjde u Supraphonu už během nadcházejícího podzimu. „Výběr producenta byla pro mě opravdu klíčová otázka, kterou jsem se zabýval na prvním místě. V mých začátcích mě skvěle nasměroval slovenský producent Juraj Kupec, největší školu mi dal producent mých prvních dvou alb výtečný Milan Cimfe. Zkusil jsem i zahraniční produkci s Carmenem Rizzo, který dělal třeba desku zpěváka Seala, nebo produkci poslední desky s basistou skupiny Buty Petrem Vavříkem. Ale již několik let jsem chtěl udělat album právě s Daliborem Cidlinským. Líbí se mi jeho cit pro písničku i to, jak je schopný dělat mnoho různých stylů. Věřím, že Dalibor dá nahrávkám nový směr, nový rozměr, díky kterému se posunu kupředu,“ glosuje Petr Bende volbu producenta svého čtvrtého studiového alba.

Během pěti let, která uběhla od vydání posledního řadového alba Petra Bende, vydal zpěvák ve vlastní produkci tři živé desky a tři DVD se záznamy koncertů. Po celou dobu hodně koncertuje se svou kapelou a nikdy nepřestal skládat. Ze zhruba čtyřicítky autorských písní tak nyní mohl vybrat pětadvacet, které svěřil Daliboru Cidlinskému Jr., jenž pro finální nahrávku zvolil výsledných dvanáct.

Právě vznikající album je pro Petra Bende důležitým impulzem, na který už netrpělivě čekal. „Nyní mám tu správnou energii, kterou můžu poslat ven, skládal jsem s radostí i mrazením v zádech, že se mi daří. Je fajn tvořit svobodně, bez vnějších tlaků a tíže nějakého termínu,“ líčí své pocity Bende a dodává: „Je to jako napnout plachty tím správným směrem. Chytit nový vítr, na který se musí chvíli počkat!“

Petr Bende & Band v letošním roce oslaví dvacáté výročí úspěšných vánočních koncertů. „Opravdu je to taková dlouhá historie… Každý rok měníme program od základu a každý rok překvapujeme své posluchače něčím novým. Letos chceme udělat vyloženě akustické koncerty. Vánoční náladu budou dotvářet filmové projekce na desetimetrové led stěně. Koncertů bude letos osmnáct, v každém městě zahrajeme i písně z nového alba a samozřejmě ho pokřtíme. Moji šestičlennou kapelu doprovodí Shadow Quartet a hlavním hostem bude folková legenda Jaroslav Samson Lenk. Díky tradici těchto koncertů víme, že turné uvidí vice než 15 000 návštěvníků,“ upřesňuje Petr Bende.

Zdroj: www.petrbende.cz

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

Předvánoční koncert VOJTĚCH ANTOŠ & HOSTÉ

VELKÉ PAVLOVICE / Ekocentrum Trkmanka Znovu do Pavlovic, …tentokrát s předvánočním nádechem VOJTĚCH ANTOŠ & …