VÁNOČNÍ KONCERT MICHALA HORÁČKA S HOSTY BYL JEDINEČNÝ

Mikulov – Nádhera, fantastické, jedinečné, úžasné. Děkujeme. Znělo zcela zaplněným sálem mikulovského kina v sobotu večer při vánočním koncertu. Textař Michal Horáček se zpěváky Lenkou Novou a Františkem Segrado vnesli do adventního času kouzlo ztišení plného krásných slov a skvělé hudby.

Během půldruhé hodiny trvajícího recitálu zazněly skladby ze sbírky villonských balad Český kalendář, došlo i na recitál Kudykam a písně z nejnovějšího počinu nazvaného jednoduše Segrado. Ty nazpíval devětapadesátiletý svébytný umělec z Valašska František Segrado a jeho první sólová deska se stala v prosinci nejprodávanějším albem letošního roku.

Michal Horáček, coby vypravěč a průvodce časem proplouval večerem s lehkostí, recitoval své básně, vyznával se ze své vášně pro studium cizích jazyků a zavzpomínal i na spolupráci s nedávno zesnulým skladatelem Petrem Hapkou. Ti dva se poprvé setkali 6. ledna roku 1984. „Když jsme se poprvé potkali s Petrem, tak on byl slavný a bohatý a já neznámý a chudý,“ řekl s lehkou nadsázkou Michal Horáček. Během jejich velmi plodné spolupráce pak vznikly úžasné věci. Včetně písně Nepřeberná pokušení či S poduškou Řípu pod hlavou, které na koncertě v Mikulově také zazněly. Závěrečný přídavek Něco hezkého se slovy „Netoužím od něho slyšet nic nového, třeskutě chytrého…..Jen něco hezkého,“ v podání Františka Segrado vykouzlil na tvářích posluchačů, dřív než se vydali do zimní noci, příjemný úsměv.

js, foto: Mikulovská rozvojová

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

Hudební středy u Kapra: Vasilův Rubáš (alternativa, Praha)

BŘECLAV / Letní terasa Pod Zámkem / Pod Zámkem 4 17. 7. 2024 20:00 Vasilův …