VÁNOCE V MIKULOVĚ ZAČÍNAJÍ POD RADNICÍ

Mikulov – Kulturní dárky různých žánrů bude Mikulov rozdávat už 13. prosince. Vánoce pod radnicí nabídnou kromě koncertů také jarmark, dílny pro děti, zvířátka v betlému i rybí a zabijačkové speciality. Celý den pak završí vánoční koncert Mikulovanky a jejích hostů.

Od 10 hodin dopoledne čeká na návštěvníky vánoční jarmark s nabídkou rukodělných výrobků, které se mohou stát vítanou inspirací pro poslední nákupy dárků. Nebudou chybět ani stánky s kulinářskými dobrotami a něčím pro zahřátí, například můžete ochutnat různé druhy rybích polévek a zabijačkové speciality. Rybníkářství Pohořelice zajistí i prodej kaprů.

„V tanečním sále městského úřadu jsou pro děti připraveny výtvarné dílny, ve kterých si můžou vyrobit vánoční přáníčka a medové svíčky nebo si nazdobí jablíčka či perníčky. Zimní radovánky si děti užijí při koulování s polystyrénovými koulemi a vánočním focení v dobových sáňkách. Odpoledne je čeká ještě promítání animovaných pohádek a vystoupení kouzelníka. Dětský program jsme připravili ve spolupráci se Všeobecnou zdravotní pojišťovnou,“ uvedla k programu Marcela Koňáková, ředitelka společnosti Mikulovská rozvojová.

Odpoledne na Náměstí vystoupí soubory Palavěnka a Palavánek. Své vánoční pásmo představí děti z místních mateřských škol a koledy připravila cimbálová muzika Kasanica. Program zakončí folkrocková kapela Svítání z Brna.

Mimořádně také můžete od 10 do 16 hodin navštívit Dietrichsteinskou hrobku či kostel sv. Václava.

Nabitý sobotní program bude pokračovat vánočním koncertem dechové hudby Mikulovanka, který začíná v 18 hodin v Městském kině Mikulov. Společně s hosty Jožkou Šmukařem, cimbálovou muzikou Kasanica a kapelou Jazzpetit dechovka Mikulovanka oslaví čtyřicáté výročí svého založení.
lk

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

Zmizela kola z nosičů

BRNO, BŘECLAVSKO: Prohlídka historických zajímavostí města měla pro turisty hořký konec.  Jízdní kola upevněná na …