Vánoce v Mikulově začínají pod radnicí o třetí adventní neděli

MIKULOV / lk/ 12. prosince – třetí adventní sobotu zavládne mikulovským Náměstím sváteční vánoční atmosféra. Živý betlém, vánoční jarmark, kulturní program či dílničky pro děti, to vše nabídnou i letos Vánoce pod radnicí.

Od deseti hodin dopoledne čeká na návštěvníky vánoční trh s nabídkou rukodělných výrobků, stánky s   kulinářskými dobrotami a něčím pro zahřátí. Například můžete ochutnat různé rybí či zabijačkové speciality.

Své práce zde budou prezentovat i klienti zařízení Srdce v domě z Klentnice, děti z místního Dětského domova nebo studenti ze SOU Mikulov. Sortiment vánočního trhu se tak může stát vítanou inspirací pro poslední nákupy dárků.

Od 13.00 hodin na pódiu zahájí kulturní program vokální seskupení bTET z Březí a Dolních Dunajovic. Své vánoční pásmo představí děti z místních mateřských škol a pěvecký sbor Echo ze Základní umělecké školy Mikulov. Poetickou hru dvou popletených andělů zahraje Divadlo Kufr. V představení si zahrají také loutky a zazní tradiční vánoční písně a koledy. Na závěr vystoupí soubor Add Gospel Přerov. Pro děti jsou v tanečním sále městského úřadu připraveny odpolední vánoční dílničky a promítání pohádek.

V tuto sváteční sobotu budou otevřeny i památky Dietrichsteinská hrobka a kostel sv. Václava, do nichž se veřejnost může zastavit na prohlídku od 10 do 16 hodin. Další informace k programu nabízí

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

Dracula a ti druzí

BŘECLAV / Městské muzeum Břeclav / Muzeum pod Vodárnou 5. 02. – 5. 04. 2020 …