Vánoce pod radnicí potěší kulturou i dobrým jídlem

MIKULOV

Třetí adventní víkend zavládne mikulovským Náměstím sváteční vánoční atmosféra. Betlém, vánoční jarmark s ukázkou tradičních zvyků a řemesel, kulturní program, dětské dílničky s vánoční soutěží, to vše nabídnou dvoudenní Vánoce pod radnicí. Novinkou je předvánoční blešák.

Od deseti hodin dopoledne čeká na návštěvníky vánoční trh s nabídkou řemeslných produktů a dárkového zboží, stánky s kulinářskými dobrotami a něčím pro zahřátí. Můžete zde ochutnat i oblíbené zabijačkové speciality či koupit Pohořelického kapra. Své práce zde budou prezentovat i klienti zařízení Srdce v domě z Klentnice, děti z místního dětského domova, žáci ze ZŠ Školní nebo studenti ze SOU Mikulov.

Od 14 hodin na pódiu zahájí kulturní program vánoční pásma v podání dětí z místních mateřských škol. Poté se můžete těšit na svět plný kouzel, triků, iluzí a magie v podání kouzelníka Jana Vaidiše. Na závěr vystoupí držitelka žánrového Anděla Martina Trchová a její Trio.

„Pro děti jsou v sobotu i neděli v tanečním sále městského úřadu připraveny odpolední vánoční dílničky a promítání pohádek. Novinkou je speciální vánoční soutěž, při níž si děti vyzkouší i tradiční vánoční zvyky. V neděli pak můžou zajít do Městského kina na animovaný film Můj život cuketky,“ doplnila program produkční Petra Stránská.

Během celého adventního víkendu bude v Národním domě probíhat Blešák vol. 1. „Vánoce pod radnicí doplní malý předvánoční komunitní trh, na kterém můžete dát starým věcem nový smysl. Pokud máte doma nepotřebné věci z půdy, staré knihy, nevhodné svatební dary nebo něco z vlastní dílny, přihlaste se na mailovou adresu stranska@mikulov.cz a přijďte je nabídnout druhým. Návštěvníci akce tak budou mít možnost nakoupit neotřelé dárky s příběhem nebo si jen tak popovídat se sousedy u svařáku. V sobotu od 17 hodin je připraven koncert tříčlenné mikulovské kapely Ambedo,“ pozval Petr Šesták z pořadatelské společnosti Mikulovská rozvojová.

O svátečním víkendu bude otevřena i Dietrichsteinská hrobka, kde probíhají komentované prohlídky. V sobotu od 15 hodin zde zazní koncert varhaníka Miroslava Frydrycha s pěveckým sborem Collegium Alouisi.

Turistické informační centrum připravilo také speciální Bílé Vánoce s vůní svařeného vína. V prostoru před informačním centrem si můžete vychutnat nejen nejkrásnější výhled na vánoční strom, ale i ochutnat nejlepší svařák v originálním hrnečku. K prodeji zde budou i vánoční ozdoby a přání, regionální delikatesy či výrobky z Mýdlárny na pálavském vršku. Pro zájemce o historii je pak na sobotní 17 hodinu připravena oblíbená prohlídka historického centra města se svařeným vínem.
Dále zveme na jedinečný vánoční koncert zpěvačky Lenky Nové pod názvem Čtyřicítka tour, který zazní od 19.30 v Městském kině. Vstupenky za 390 Kč jsou stále k prodeji v TIC na Náměstí nebo v prodejní síti Ticketstream.
Lenka Křivánková

Zdroj: www.mikulov.cz

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

Parýžfest / Verona, Jakub Děkan, Ready Kirken,…

HLOHOVEC / areál kulturního domu a okolí – Dolní konec 29 sobota 25. 5. 2024 …