V Uh. Hradišti Lvy zradila koncovka

HC Uh. Hradiště : HC Lvi Břeclav 5:2 (2:0, 3:0, 0:2)

Sestava Uh. Hradiště:          Oharek ( Jakubčík) – Fridrich, Hrabec, Škubal, Kojecký, Čech, Lišaník, Lažek – Forman, Burša, Tomešek, Fridrich, Kotačka, Kršjak, Lašák, Christov, Červenka, Šrenk

Sestava HC Lvi Břeclav:     Foukal ( 30. Hübner) – Dora, Papp, Klauda, Zugar, Weber, Göndör, Jajcay, Hrbatý, Gabriška, Dobiáš, Zháňal, Průdek, Juránek, Nešpor, Mikulič

Branky : 16. Kotačka ( Červenka, Fridrich), 19. Šrenk ( Tomešek), 25. Lažek ( Červenka, Kotačka), 30. Červenka ( Kotačka, Lažek), 34.Burša ( Šrenk )  –   48. Jajcay ( Dobiáš, Weber), 57. Mikulič ( Göndör )

Vyloučení: 8:7  Využití:  1:2  Oslabení   0:0

Lvi v Uh. Hradišti vstoupili velmi aktivně a v prvních deseti minutách zápasu si vypracovali několik slibných příležitostí. Z naší aktivity také vyplynuly dvě přesilové hry, které jsme nedokázali zužitkovat. V poslední pětiminutovce první třetiny jsme vytvořili při bránění středního pásma dvě hrubky, které domácí využili a před úvodní přestávkou tak mířili do kabin s dvoubrankovým vedení.

O druhé třetině se příliš pozitivního z výkonu Lvů říci nedá. Domácí tuto třetinu hráli s velkým přehledem. Aktivita byla jednoznačně na jejich hokejkách. Lvům veškeré kotouče od holí doskakovali a nebyli s to založit kloudnější akci. Za stavu 3:0 jsme měli výhodu přesilové hry za přestupek příliš mnoho hráčů na ledové ploše, ale ani tato přesilová hra nepřinesla na naše hokejky více klidu. Celý tým působil jako v křeči.

V závěrečné  třetině jsme dokázali navázat na výkon z první části. Domácí již ovšem pozorně bránili svoji modrou čáru mnohdy i ve čtyřech lidech a tak byl velký problém se dostat do útočné třetiny. Šance našich i tak přicházeli, ovšem Lvům to opět nelepilo. Pozitivem byly dvě využité přesilovky ze tří možností v této části hry. Více než na korekci skóre to ovšem nebylo.

Lvům to v této sezoně v soutěžních utkání střelecky příliš nejde a celý tým by se potřeboval pořádně chytit. Zdálo se, že přijde zlepšení po výhře v Uničově, či po vydřené výhře nad Blanskem minulou sobotu, ovšem trápení je opět zde. I v obranné činnosti to určitě není ono a chyb je až příliš.

Chytí se Lvi tuto sobotu v domácím prostředí proti Kroměříži? Toť otázkou. Soupeř je v tabulce na třetím místě, branek ovšem o mnoho více dosud nevstřelil.

Stav základního kola krajské ligy mužů Jihomoravského a zlínského kraje po víkendových zápasech

Pozvánka na zápas

Tuto sobotu  11.11. od 17:00 očekává břeclavské muže na ledu ICE BORS Arena v Břeclavi zápas s  družstvem HK Kroměříž,

které je třetí v tabulce základního kola krajské ligy mužů Jihomoravského a zlínského kraje.