Starostka Týnce Hana Zoubková, František Čech a Milan Kopuletý při slavnostním otevírání sběrného dvora. Foto: Jaroslav Švach

V Týnci otevřeli sběrný dvůr

TÝNEC – Nový sběrný dvůr vybudovali v Týnci a v sobotu 22. března ho slavnostně otevřela starostka obce Hana Zoubková.

Sdělila přítomným, že celkové výdaje na vybudování činily asi 3,5 milionu, obec získala dotaci z EU a státního rozpočtu, 10% uhradila z vlastních zdrojů. Součástí sběrného dvora jsou kontejnery a buňky, ale také motorová pila, váha, rudl a hlavně štěpkovač, který bude jistě dobře vytížený.

Zhotovitelem stavby byla firma Strabag a při zařizování a výběru kontejnerů obec velmi těsně spolupracovala s vedením firmy Hantály, jmenovitě její ředitelkou Janou Krutákovou. Ta byla také manažerkou dalšího projektu dotace na multikáru – vozidlo na svoz tříděného odpadu z obce, která se dá podle potřeby použít i k jiným účelům.

Sběrný dvůr bude otevřen vždy ve středu odpoledne a v sobotu dopoledne. Každý kontejner je popsán, aby bylo jasné, co se kam ukládá. Na vše dohlédne správce.

Obec připravuje letáčky, které obdrží každý občan a bude tedy už dopředu vědět, jak má odpad vytřídit a kam ho pak uloží. Obec chce působit své na občany, aby třídili co nejlépe, protože od toho se bude odvíjet poplatek za svoz odpadů v obci.

O nás Jaroslav Švach

Jaroslav Švach
tel.: 606 727 242 e-mail: svach@tydenik-breclavsko.cz

Mohlo by se vám líbít

Zmizela kola z nosičů

BRNO, BŘECLAVSKO: Prohlídka historických zajímavostí města měla pro turisty hořký konec.  Jízdní kola upevněná na …