V Třeboni měli generálku na regatu

TŘEBOŇ (svk) – O tomto víkendu se jede v Břeclavi na řece Dyji tradiční Slovácká regata. Ta letošní je připomenutím, že Slovácký veslařský klub existuje již devadesát let.

Svoji aktuální výkonnost si před domácími závody odjeli vyzkoušet břeclavští veslaři do Třeboně. Tradiční nestálé třeboňské počasí vyvrcholilo nedělním silným větrem, kdy se dokonce na nějakou dobu nedalo závodit vůbec.
Nejvíc se dařilo mladším žákům v sestavě Petr Polášek, Jan Turek, Tobiáš Mitrič, Timon Vlašic s kormidelníkem Lukášem Nešporem. Ti patřili k úspěšným sběratelům medailí. Polášek vyhrál všechny své závody na skifu, dvojskifu a jejich společný výkon na párové čtyřce byl po zásluze oceněn hezkými medailemi za vítězství. V sobotu si sáhl na skifu na medaili v juniorech Petr Rampula a v neděli s přerovským Gerhartem na dvojskifu dokonce porazili reprezentační dvojskif.

Dorostencům Jakubovi a Ondřeji Klimovičovým, Radimu Dovrtělovi a Petru Schmidtovi se na čtyřkách moc nedařilo, přesto nakonec získali Klimovičové medaili za vítězství na dvojskifu a Dovrtěl na skifu v jednom z finálových závodů. Svoji první medaili získal za vítězství nejtěsnějším rozdílem na skifu Dominik Kučera. Párovka starších žáků Kučera, Rylich, Jurčík a Neděla jela společně vůbec poprvé a do poslední chvíle se přetahovala o třetí místo. Markéta Nedělová zvítězila s hodonínskou Brázdovou na dvojskifu žen. V mladších žačkách dojela Dominika Kocmanová na skifu čtvrtá. Pro Katku Mitričovou připravil v den jejich narozenin rybník Svět snad nejhorší podmínky v podobě silného větru a velkých vln, se kterými se úspěšně vypořádala.

Všichni příznivci veslování jsou zváni do areálu SVK v sobotu 30. srpna od 11 hodin a v neděli od 9 hodin na závody všech věkových kategorií. Určitě se zde setkáte s juniorským mistrem světa a stříbrným z letošní olympiády mládeže Lukášem Helešicem. V jednání je i účast letošního mistra světa kategorie U23 Michala Plocka.

Ženy Fosfa Lokomotiva Břeclav se umístily na třetím místě 2. ligy ročníku 2023/24

VOLEJBAL V říjnu 2023 na začátku nového soutěžního ročníku byl nováček 2. ligy žen, tým …