Pořadatel Ozvěn břeclavského rocku Tomáš Tesař. Foto: archiv

V sobotu zazní čtvrté Ozvěny břeclavského rocku

BŘECLAV – Už počtvrté se na Ozvěnách břeclavského rocku představí místní kapely, které fungovaly ve více i méně vzdálené minulosti. O přípravě letošního ročníku jsme si povídali se zakladatelem této mimořádné akce Tomášem Tesařem.

Letos poprvé se v programu Ozvěn břeclavského roku objevuje kapela, která nehrála v minulém století – The Faldatores. Znamená to, že už nejsou k dispozici staré kapely?

Ne, je to jinak. Na první tři ročníky přišli v podstatě ti stejní lidi, pamětníci. A já jsem chtěl udělat krok k tomu, aby přišli i jiní fanoušci, aby se to generačně promíchalo. Oslovil jsem proto Faldatores, protože se mi jejich muzika líbí a hlavně nejsou revivalová kapela, mají vlastní tvorbu. Myslím, že by i ty starší ročníky měly slyšet, že tady mladí muzikanti něco takového dělají. Chtěl bych, aby každý roky byla v programu aspoň jedna mladá kapela. Na letošní rok jsem měl domluvené dvě, ale ta jedna mi to odřekla.

 Podle jakého klíče by se mladé kapely vybíraly?

Pořád mám takovou představu, že bych se domluvil s Václavem Hanzlem a v jeho Kafé Piksla bychom udělali nějaký výběr, kde by si sami návštěvníci rozhodli, koho chtějí vidět na podzim na Ozvěnách břeclavského rocku. To by mohla být jedna z cest. Chtěl bych, aby na Ozvěnách břeclavského rocku kromě starých kapel, které v minulosti hrávaly, byla i kapela ze starších muzikantů, kteří se k muzice opět vrátili a dali dohromady nová tělesa. Protože takových je taky dost. Veteráni začali pod dojmem Ozvěn znovu hrát a to mě na tom nejvíc těší. Nemusí někde vystupovat, stačí že si připomněli, že muzika je fajn a scházejí se. Tak jak někdo chodí na ryby nebo sportovat, tak si někdo chodí zahrát muziku.

 Pomáhal ti někdo s organizací letošního ročníku?

Zatím je vše v mé režii, ale do budoucna budu hledat partnery, kteří by mi pomohli. Chtěl bych, aby to byl takový happening, kde by se spojili výtvarníci a muzikanti všech generací. Pro letošní rok, protože byly volby, jsem ani nežádal město o podporu, aby to nevyznělo, že je to politická akce. Takže jsem zvědavý, jak to dopadne – doufám, že přijde dost lidí a podpoří nás. Mám jen pár sponzorů. Náklady jsou nemalé – musíš zaplatit honoráře pro kapely, zvuk, světla, ostrahu a spoustu dalších věcí. Dneska vlastně platíš za všechno.

 Jak jsi spokojený s letošním složením?

Jsem vlastně strašně závislý na tom, kdo se mi ozve. Vážím si třeba  Matek z Východu, že se před dvěma lety dali dohromady kvůli Ozvěnám břeclavského rocku a to je tak nakoplo, že dál hrají. Potěšilo mě, že se tady dala dohromady undergroundová parta Figarova. Pak jsou tady Větry z jihu. Ti mi udělali velkou radost, protože si vzali na bedra to, že s nimi vystoupí bývalí členové legendárních Senators. Ti se už bohužel nejsou schopní dát dohromady, protože Jiří Rolíšek, vůdčí osobnost Senators, se tomu nemůže věnovat ze zdravotních důvodů. Ale ta poslední generace Senátorů bude hrát jako hosté Větrů z jihu a pak bude do Síně slávy Ozvěn břeclavského rocku uveden právě Jiří Rolíšek. Větry budou mít jako hosta i Pavla Kašpara, který stál u vzniku této kapely a bude letošní ročník uvádět.  Hudební produkce bude od osmi do půlnoci a od půlnoci bude hrát ve foyeru DJ Milan – Vlastik Němeček.

 Přemýšlíš už o obsazení dalších ročníků?

Je to vždy na lidech, jestli je akce vyprovokuje a oni se rozhodnout dát dohromady. Ozvalo se mi Trio Romen, možná by stálo za to na jeden den oživit Hraczki. Já pořád doufám, že se dají dohromady Prototyp a věřím taky, že ještě uvidíme Chromatic. Kapel, které u nás kdysi hrály, je tady spousta a živá muzika bude pořád živá muzika. Takže se necháme překvapit a já věřím, že akce, která se už stala tradicí, bude dál úspěšně pokračovat.

 

 

 

 

O nás Jiří Holobrádek

Jiří Holobrádek
tel.: 723 865 819 e-mail: holobradek@tydenik-breclavsko.cz

Mohlo by se vám líbít

Dětské hody 2024

PODIVÍN / Hodový plac 25. 5. 2024 15:00 – 19:00 Voděnka Podivín ve spolupráci s …