V sobotu táhli lednickým parkem psi

BŘECLAV (lip) – Na čtyřkilometrovou procházku vyrazili v sobotu dopoledne páníčci se svými psími mazlíky.

Za Lednicí se sešly přes dvě desítky majitelů psů s celkem devatenácti chlupáči, aby společně absolvovali již tradiční novoroční procházku. Největší zastoupení měli bernští salašničtí psi. „Začali jsme se scházet majitelé papírových a adoptovaných salašníků, ale je to vývoj a chodí s námi teď na procházky všichni pejsci a páníčci, kteří mají zájem. Pokud není pejsek konfliktní a nerve se, může přijít každá rasa, i neurčitá,“ popsala organizátorka psího výletu Vladimíra Wunschová. Procházky se tak zúčastnily třeba border kolie, belgický ovčák, rhodéský ridgeback a dvě prťata – maličké kříženky Dorotka a Aisha. Ty překvapivě neměly z velkých „medvědů“ strach, ale statečně se zapojily do skupiny. Navzdory blátivému terénu si všichni, včetně dvounožců, vycházku báječně užili.

„Tato novoroční procházka se koná tradičně vždy první sobotu v lednu. Dále je v plánu ještě jarní a podzimní. Těšíme se na všechny, kteří se k nám budou chtít přidat,“ zve na další akce Vladimíra Wunschová.

 

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

Přeshraniční pronásledování bylo úspěšné

BŘECLAVSKO: Ujíždějící cizinec skončil v nemocnici. V pondělí odpoledne jsme přijali informace o vozidle, které odmítá …