il.foto

V sobotu na derby stolních tenistek MSK a Hodonína

BŘECLAV (hý) – V sobotu 13. prosince od 16 hodin začne v herně stolního tenisu MSK Břeclav utkání posledního kola podzimní poloviny extraligy žen mezi celky MSK Gumotex Břeclav a SKST Hodonín.

Tradičním rivalům půjde o podzimní primát v nejvyšší domácí soutěži. Blíže k němu má obhájce titulu z Hodonína, který ze sedmi již odehraných utkání neztratil ani bod, určitě vyhraje i v Řeznovicích a v Břeclavi mu bude k udržení vedení stačit remíza, protože MSK ztratil bod za domácí plichtu 5:5 s Frýdlantem.

Celek Hodonína, který v probíhající sezoně výrazně posílila hráčka první světové stovky Japonka Shiho Ono, přijede do Břeclavi s nejvyššími ambicemi. Vysoký výkonnostní standard má i členka reprezentačního celku žen ČR Kateřina Pěnkavová a svou bojovností v důležitých utkáních je známá velmi dobře technicky vybavená Lenka Harabaszová, která o tom před pár lety přesvědčovala i příznivce MSK, když nastupovala v břeclavském dresu.

Čelit této síle bude družstvo MSK, spoléhající zejména na body Vivien Ellö, aktuálně vedoucí hráčky pořadí úspěšnosti jednotlivkyň v extralize s bilancí 18:0. Nadějné výkony v probíhající sezoně podává Aneta Kučerová, případné její body a úspěchy trojky MSK Rumunky Andreiy Dodean rozhodnou o tom, zda se domácím hráčkám podaří sehrát s favoritem vyrovnanou partii.

Extraliga se v Břeclavi bude hrát i v pátek 12.prosince (od 18 hodin), když budou v herně na Lesní ulici hosty ženy KST Hluk. Pokud přijedou i s Běloruskou Nikitschankou, mohou odjet s přijatelnou porážkou, bez ní na žádný, ani dílčí úspěch nemohou pomýšlet.

Po krátké vánoční přestávce bude extraliga pokračovat odvetnými koly již od 9. ledna.

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

70 let volejbalu na Lokomotivě si připomněly také žákyně z osmi klubů Jižní Moravy

BŘECLAV V sobotu 13. 4. 2024 se uskutečnil k příležitosti oslav sedmdesátého výročí vzniku volejbalového …