V sobotu můžete posnídat férově – Férová snídaně v Břeclavi

Břeclav – Férová snídaně, která se uskuteční v sobotu 10. 5., od 9 do 12 hodin na Zámeckém náměstí je happening na podporu fair trade, která se koná vždy při příležitosti Světového dne pro fair trade. Svátku, který slaví druhou květnovou sobotu tisíce lidí na celém světě. Můžete se přidat k nim a posnídat také v Břeclavi! 

Pořadatelé podobně jako loni férovou snídani doplnili o bleší trh, letos však dojde i na hudební doprovod. Nebude chybět ani místo se zábavou pro nejmenší příznivce fair trade.

A když bude pršet? Stejně jako loni se koná i při nepřízni počasí, a to na LETNÍ TERASE POD ZÁMKEM (Hospůdka U Kapra), nedaleko parku na Zámeckém náměstí.

Co s sebou? Pořadatelé doporučují: „Fair tradové dobroty se rády kamarádí s těmi lokálními. Můžete si upéct buchtu z fair tradového kakaa a cukru, biomouky, medu od místního včelaře a vajíček od souseda a k tomu si uvařit do termosky fair trade čaj nebo kávu. Nemáte čas ani chuť na pečení? Pak stačí chleba namazaný marmeládou z jahod z vaší zahrádky, fairtradovou čokoládovou pomazánkou nebo sýrem od místního farmáře.Deka, hrníček, talíře, ubrousky, nože a lžičky by ve vašem košíku taky neměly chybět! A hlavně pozvěte všechny přátele, známé a rodinu! Dobrá parta je základ každého pikniku.Nutné je však donést si s sebou vlastní potraviny, NEJEDNÁ SE totiž o veřejnou ochutnávku či komerční předváděcí akci.“

DOPROVODNÝ PROGRAM FÉROVÉ SNÍDANĚ:

BLEŠÍ TRHY
Co je pro někoho nepotřebné, jinému udělá radost jako malý poklad. Tak nevyhazujte a přijďte výhodně prodávat i nakupovat.Máte doma staré knihy, šaty nebo jiné věci, které už nepotřebujete? Malujete, vyrábíte šperky, náušnice nebo cokoliv jiného? Chcete se zbavit staré sbírky, která zbytečně leží na půdě? Překáží vám ve skříni svatební dary? Anebo byste rádi našli poklad za pár korun?…Pak je tu pro vás už 8. BŘECLAVSKÝ BLEŠÍ TRH.
Vstup na blešák bude opět volný – a to i pro prodejce!

DOBROČINNÝ BAZÁREK OBLASTNÍ CHARITY BŘECLAV
Pokud v sobě nechcete křísit obchodního ducha na bleším trhu, ale zároveň máte věci, které vám doma již překáží, můžete je přinést na dobročinný bazárek Oblastní charity Břeclav.
Ten lidem na břeclavských bleších trzích za pár korun nabízí to, co se jinde nedostane – kromě toho, že levně nakoupíte hezké věci, svým nákupem podpoříte i dobrou věc.
O co jde? Záměrem bazárku je shromáždit nepoužívané (ale použitelné) věci a prodat všem, kteří je rádi využijí. A výtěžek podpoří břeclavskou Charitu.

Jak nám pomůžete? Máte doma drobnosti, které už nevyužíváte (knížky, hračky, ozdůbky a další) a rád by je upotřebil někdo jiný? Věnujte nám je, přineste je na blešák ke stánku charity. Dáte tak druhou šanci nejen těm věcem samotným, ale hlavně všem, kdo se ocitli v těžké životní situaci. Přijďte si k nám nakoupit. Přijďte nás do stánku navštívit, popovídat si a podpořit nás.

HUDEBNÍ DOPROVOD a DĚTSKÝ KOUTEK jako novinky
Kromě blešího trhu letos dojde i na hudební doprovod, o který se postará kapela LIVE MUSIC SUPERHEROES z Olomouce (jazz, world music). Nebude chybět ani místo se zábavou pro nejmenší příznivce fair trade.

-pv –

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

Lucie Myslivečková – Krasocákance

BŘECLAV / Městské muzeum a galerie / Lichtenštejnský dům 19. 7. – 8. 9.2024 / …