V sobotu byl jeden z nejlepších výkonů Lvic v sezoně. Lvice doma i posedmé vítězně

Jeden z nejlepších výkonů sezony znamenal další výhru břeclavských Lvic.

HC Lvi Břeclav : HK Vsetín – ženy 7:4 (2:1, 3:2, 2:1)

Poslední listopadový den byl ve Fosfa aréně v Břeclavi k vidění jeden z nejlepších výkonů břeclavských hokejistek v této sezoně. Do Břeclavi zavítaly hráčky Vsetína a hrálo se o druhé místo 1. ligy žen.

Do první třetiny vletěly více namotivované domácí hráčky, které v úvodních střídáních nepovolily soupeřkám ani překročit červenou čáru. Až od páté minuty se hra začala vyrovnávat. V polovině třetiny se zdálo, že hostující hráčky získávají mírnou převahu. Na to odpověděla skvělou individuální akcí ala J. Jágr kapitánka K. Buociková (na snímku J. Kicla), která po souboji v rohu kluziště si to zamířila do před brankového prostoru a prostřelila hostující brankářku na bližší tyči. Hostující hráčky ovšem nechtěly zůstat příliš pozadu a po několika závarech vyrovnaly zásluhou L. Vávrové. Rychlý hokej i nadále pokračoval, chvíli s převahou domácích hráček chvíli s převahou Vsetína. Do konce první třetiny se ještě dokázala prosadit břeclavská K. Prokopová a Lvice tak odcházely do kabin spokojenější.

První polovina druhé třetiny byla ale již plně v režii Lvic. Svoji převahu zúročily v půlce třetiny, když se v necelých třech minutách trefily S. Sadílková, A. Zálešáková a H. Zoubková. V tu dobu byl Vsetín tak říkajíc na lopatkách. Lvice si vytvářely další šance, ale bohužel přišly i chyby. Zkušený tým hostí v 34. minutě jednu z nich potrestal, když útok 2 na 1 proměnila E. Veselá. Po minutě břeclavské hráčky vytvořily další hrubku za vlastní brankou a dvojice Baslová a skórující Veselá opět za úřadovala a najednou to bylo jenom o dvě branky a psychicky dole byl najednou tým Břeclavi. I přes tlak hostujících hráček další snížení již nedopustila opět vynikající L. Gregorová v brance Břeclavi.

Do třetí třetiny se šlo pouze s dvoubrankovým vedením Lvic. Domácí hráčky opět svoji hru pozvedly na úroveň prvních třiceti minut zápasu a na ledě byly lepším týmem. Když už se začínal Vsetín nadechovat k závěrečnému náporu, vše rázně svojí druhou brankou v zápase uťala K. Buociková, kterou za dvě minuty neskutečnou ranou o tyčku a vzápětí do branky napodobila K. Hrdinová. Břeclavské hráčky pak již povětšinou držely puk na svých hokejkách a žádné drama až do konce zápasu nepřipouštěly. Hostující hráčky se radovaly nakonec ještě jednou, když na konečných 7:4 pro Břeclav korigovala  T. Sovjáková.

Sestava Lvice: Gregorová (Kocmanová) – Zálešáková, Dobrovolná, Bartalová, Duroňová – Prokešová, Búliková, Hrdinová, Koníčková, Sadílková, Buociková, Prokopová, Bartoňková, Zoubková, Pospíšilová

Sestava Vsetín: Martincová – Hadašová, Vávrová L., Filipová, Matějová, Mudráková, Veselá, Vávrová H., Krčková, Baslová, Součková, Sovjáková

Branky: 11. Buociková, 17. Prokopová (Bartoňková, Zoubková), 27. Sadílková (Duroňová), 28. Zálešáková (Zoubková, Prokopová), 31. Zoubková, 51. Buociková (Bartalová), 53. Hrdinová (Duroňová) – 13. Vávrová L. (Sovjáková), 34. Veselá (Baslová), 36. Veselá (Baslová), 60. Sovjáková (Matějová)

Vyloučení: 4:4, bez využití.    Průběh utkání: 1:0, 1:1, 5:1, 5:3, 7:3, 7:4

Již tuto sobotu 7.12. od 13:30 čeká na Lvice v FOSFA ICE Aréně další domácí zápas proti WHC Valkyries Brno.