foto: hustopece city.cz

V sobotu Agrotec rally Hustopeče pokračuje druhou etapou. Start je v 10 hodin

Hustopeče – Druhá sobotní etapa hustopečské soutěže pod drobnohledem

Rozhodne se o vítězi X. AGROTEC Petronas Syntium rally Hustopeče 2014 už v pátek? Doufáme, že nikoli. Tři sobotní zkoušky, které se pojedou dvakrát, totiž pro posádky nebudou procházkou „růžovou zahradou“. Harmonogram soutěže obsahuje druhý den soutěže (21. června) úseky Bořetice, Kurdějov/Nikolčice a Starovice-okruh.

Ve druhé etapě čeká na posádky 98,80 ostrých kilometrů. Druhý den odstartuje z uzavřeného parkoviště v 10 hodin. Po první sekci tří zkoušek posádky absolvují přeskupení na hustopečském náměstí a návštěvu servisu v areálu MOSS logistics. Následně je budou čekat druhé průjezdy, po kterých zamíří na cílovou rampu. Vítězná posádka je očekávána v cíli krátce před šestnáctou hodinou (15:53 hod.).

Pořadatelé proti loňskému formátu nezakomponovali do skladby závodu test Šitbořice, čímž se změnit i tradiční formát dvou zkoušek ve dvou průjezdech v sekci.

Prvním testem v sekci bude zkouška Bořetice (RZ 5/8 – 15,34 km), která zůstává ve stejné variantě jako v loňském ročníku.

„Jedná se o test, který charakterizuje časté střídání asfaltu. Jede se po širokých rychlých pasážích, ale rovněž v úzkém lesním úseku, kde posádky nemají prostor na chybu. Divákům bych opět rád doporučil úseky kolem Kraví hory, stejně jako rychlejší pasáže nad Němčičkama. Dostupná jsou i místa po příjezdu z Velkých Pavlovic,“ komentuje trať úvodní zkoušky druhého dne ředitel soutěže Rudolf Kouřil.

Při druhé rychlostní zkoušce Kurdějov / Nikolčice (RZ 6/9 – 16,63 km) se účastníci zčásti vrátí na úsek z páteční etapy v okolí Kurdějova.

„Staronová je úvodní pasáž zkoušky s příjezdem do Kurdějova, kde na posádky opět čekají tradiční ´kurdějovské mostky´. Po výjezdu z Kurdějova budou posádky směřovat na Nikolčice, kde je čekají nádherné asfaltové i šotolinové pasáže. Tato místa jsou ovšem dostupná hlavně pěšky. Poté zkouška pokračuje v rychlejším tempu až do cíle v těsné blízkosti přejezdu dálnice z Brna na Bratislavu,“ popisuje Rudolf Kouřil.

Závěrečným testem sekce a i vlastní AGROTEC PETRONAS Syntium rally bude Starovický okruh (RZ 7/10 – 17,43 km), který bude nejdelší zkouškou letošního jubilejního ročníku.

„Starovický okruh je klasika, kterou není nutné fanouškům příliš popisovat. Na okruhové části jsou připravena tři divácká místa. Většina okruhu je přehledná, takže si každý najde optimální místo pro sledování průjezdy soutěžních vozů,“ věří Rudolf Kouřil.

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

Program zápasů podle týmů v týdnu 19. 2. 2024 – 25. 2. 2024

HOKEJ 5. TŘÍDY HC Lvi Fosfa Břeclav B HC KOMETA BRNO po 19. 2. 2024 …