Michal Jandl spojil sabráž sektů s atraktivní ohňovou show. Foto: Skokan

V Prušánkách překonali tři české rekordy

PRUŠÁNKY (tz) – Michal Jandl z valašské obce Lidečko reprezentující Grand Cru restaurant et bar Praha obhájil titul mistra České republiky v sekání sektů neboli sabráži.

Ve finále letošního jubilejního 10. ročníku mezinárodního mistrovství ČR v sekání sektů předvedl Jandl atraktivní ohňovou show, během které usekl dvanáct lahví sektů z vinařství Sekt Jan Petrák. Klání již tradičně hostily Vinné sklepy U Jeňoura a Hotel Beatrice ve vyhlášené sklepní lokalitě Nechory u Prušánek.

Do finále letos porota na základě velmi kvalitních semifinálových výkonů poslala hned pět soutěžících. Všichni předvedli za velmi bouřlivé atmosféry, kterou vytvořily více než čtyři stovky diváků, skvělá představení. Láhve sektů sekali nejen šavlemi, ale například i skleničkou, sekyrkou, golfovou holí, hokejkou, srpem, obručí z bečky, talířkem, pilou, žehličkou, botou, bruslí, hodinkami, nebo lahvičkou parfému a láhve sekali před tělem, za zády, vsedě, na hlavě a dokonce i při stojce na hlavě!

Po dramatickém průběhu skončila na druhém místě Dagmar Fialová z Popic hájící barvy Vinařství Sonberk a Vinařství Proqin Velké Němčice, která tak vylepšila své loňské třetí místo a zároveň získala i cenu pro nejlepší sommelierku. Třetí místo vybojoval reprezentant Slovenska Filip Nagy z Košic hájící barvy Vinoték Moravský sommelier v Břeclavi a Lednici, který diváky i porotu zaujal především odseknutím láhví sektu stojících na jeho hlavě žufánkem, nebo-li naběračkou.

Diváci byli tradičně aktivně zapojení i do soutěžního dění. Svým hlasováním rozhodli o nejsympatičtějším sommelierovi. Cenu diváků letos z rukou starosty Prušánek Jana Prčíka převzala Dagmar Fialová, která jako první v historii soutěže sekala při stojce na hlavě.

Také letos padly v Prušánkách české rekordy, a to hned tři. První byl v počtu lidí, kteří usekli během jedné minuty sekty postupně v řadě za sebou. Tento rekord se podařilo vylepšit oproti loňskému roku o tři osoby a má novou hodnotu 42.

O druhý rekordní zápis se postaral Kamil Prokeš z Vinařství Proqin Velké Němčice, který časem 8,02 vteřiny překonal rekord v useknutí šesti láhví skleničkou.

Třetí rekord přidal Milan Krejčí ze společnosti Merlot d´Or, který ustanovil nový rekord v useknutí šesti láhví sektu skleničkou jen za pomocí jedné ruky. Na otevření šesti láhví mu stačilo 14,6 vteřin.

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

VALTICE: Svěcení vína

VALTICE / Státní zámek Valtice – Španělská konírna 18. 11. 2023 začátek od 15:00 Přehlídka …