foto:hc břeclav

„V prodloužení už jsem se jen vozil a čekal na svou šanci. Přišla,“ těšilo Kristiana Kučeru

Břeclav – Slovenský rychlík mohl být po dlouhé době spokojený. V utkání s Technikou navázal na výborné výkony ze začátku sezony, kdy byl nejlepším střelcem a postrach brankářů. Jak se ale prohlubovala herní krize Břeclavanů, trápil se s nimi. Navíc jej na pár utkání vyřadila chřipka. Teď se zdá, že je břeclavská sedmaosmdesátka zpět.

Těsně před polovinou zápasu Lvi prohrávali s Brňany 0:1, Kučera byl ale ve správnou chvíli na správném místě. „Hráli jsme klasickou přesilovku, já jsem si čekal dlouho na svém místečku na kruhu, ale protože jsem snad minutu nedostal puk, tak jsem to zabalil a zamířil před branku. Postavil jsem se před gólmana a čekal na střelu od obránce. Peter Beneš zvedl pěkně hlavu a záměrně vystřelil na teč. Gólmana to překvapilo, nevěděl, kde má puk. Popravdě jsem to netušil dlouho ani já, dokud kotouč nedoskákal za čáru,“ tvrdil dvaadvacetiletý útočník, který byl rád, že sudí gól uznal a neupískl se předčasně, jako už několikrát v zápase.

Kučera pak čekal na svou šanci trpělivě až do prodloužení. „Závěr zápasu byl hodně fyzicky náročný, musím přiznat, že v nastavení už jsem se jen vozil a čekal na podobnou situaci. Nakonec jsem měl možnost nakopnout vrtuli a padlo to tam,“ potěšilo útočníka, který má zkušenosti z prvoligového Havlíčkova Brodu.

Výhrady měl jen k rozhodčímu. „Sudí to už poněkolikáté nezvládli. Neříkám, že pískali proti nám, ale několikrát se upískli, a pak přijde kompenzace za úplnou hloupost. Na to se ale nesmíme vymlouvat, faulů tam bylo dost i regulérních, a to nás stojí síly. V play-off to bude rozhodující,“ myslí si rodák z Malacek, který v Břeclavi hraje třetí nejvyšší soutěž druhým rokem, ale u Dyje už dříve působil jako hokejový starší žák.

Ani jemu se ale nevyhnula řádící chřipková epidemie a na týden jej vyřadila ze hry. „Vždycky je dobré si v dlouhé sezoně odpočinout jak fyzicky, tak psychicky. To bylo na té nemoci pozitivní, pět dní jsem na hokej ani nepomyslel. To mi potom dodalo chuť. Sezona se blíží ke konci a já doufám, že si vzpomeneme na její začátek a budeme si ten hokej zase užívat. Chceme ještě něco vyhrát,“ doufá, rychlonohý útočník, který prošel v mládežnických kategoriích zámořím, Ruskem, Senicí nebo Zlínem.

Stejně jako celý tým, i on doufá, že Lvi udrží poslední místo pro vyřazovací boje a nastoupí proti favorizovanému Přerovu či Vsetínu. „Dva body z Techniky jsou pro nás cenné. Chceme si zahrát play-off. Tam začíná nová soutěž a my v ní můžeme jenom překvapit,“ dodává Kučera.

Autor: Martin Daneš

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

70 let volejbalu na Lokomotivě si připomněly také žákyně z osmi klubů Jižní Moravy

BŘECLAV V sobotu 13. 4. 2024 se uskutečnil k příležitosti oslav sedmdesátého výročí vzniku volejbalového …