foto:Lvi břeclav

V Přerově lvíčata bojovala jak lvi. Po dvou kolech mistrovství republiky jsou na 3. místě ve skupině Východ

Přerov – V neděli se uskutečnil v pořadí 2. soutěžní turnaj ml. žáků v inlinehokeji. Tentokrát byla hostitelským zimním stadionem MEO Arena v Přerově. Přijeli tradiční soupeři z Moravské skupiny a pořadí, dle kterého se s nimi utkáváme, zůstalo nezměněno. Pouze se střídá časový harmonogram turnaje, kdy k jednotlivým utkáním lvíčata nastupují. 

První utkání jsme sehráli stejně jako minulý turnaj proti Boskovicím. Nebyla to však již taková přestřelka. Vstup do utkání se lvíčatům náramně vydařil a aniž by se soupeř z Boskovic dostal do větších šancí, první půlku utkání lvíčata jasně dominovala a ovládla ji v poměru 6:0. V druhé části utkání byl vidět značný herní útlum a díky nedůrazu v koncovce se podařilo Boskovicím korigovat konečný výsledek na 6:2.

Po krátké přestávce následovalo hned další utkání a tentokrát byl soupeřem lvíčat Devils Zlín. I když lvíčata bojovala, dostávala se do šancí, tak nás často zrazovalo proměňování šancí. První půlku jsme prohráli v poměru 1:3. V druhé půli se podařilo Zlínským navýšit vedení a již v poklidu si ve zbytku utkání výsledek pohlídat. Konečný stav utkání byl 1:8 pro Devils Zlín.

Lvíčata po tomto utkání měla možnost načerpat síly, protože tento turnaj uzavírala až v posledním utkání proti domácím Nightbirds Přerov. Nečekalo nás nic jednoduchého, poněvadž Přerovští porazili vysoko Boskovice a v poklidu i Zlín. Lvíčata však v posledním zápase domácí dokonale zaskočila.
Nejprve vedla 1:0, poté 2:1 a domácí se z toho dlouho nemohli vzpamatovat. Vyrovnat se jim podařilo až v početní výhodě a obrat dokonali těsně před první přestávkou na 3:2. Lvíčata však nic nezabalila a těsně před koncem utkání dokázala snížit na rozdíl jediné Branky a sice na 4:3. V závěru jsme již vsadili vše na jednu kartu a pokusili se o vyrovnání. Bohužel se projevila ještě naše herní nevyzrálost a zkušenější soupeř naše chyby potrestal. Konečný stav 3. utkání byl 6:3 pro domácí Přerov. V utkání podal velmi kvalitní výkon mladý brankář lvů Jakub Zoubek, který dokázal nejlepší hráče soupeře téměř vymazat a podílel se výraznou měrou na zlepšujících se výkonech mužstva pod dobu celého turnaje.

Po dvou kolech mistrovství republiky jsou břeclavští inlinisté na 3. místě ve skupině Východ

Domácí Nightbirds Přerov svůj domácí turnaj dokáží vyšperkovat i předáváním pohárů za umístění a individuálními oceněními nejlepších hráčů a nebylo tomu jinak i dnes. Lvíčata obsadila v turnaji 3. místo stejně jako jejich kolegové družstva přípravky a st. žáků. Body z jednotlivých turnajů všech kategorií se sčítaly a tak i součtově ze všech 3. turnajů, které se v Přerově uskutečnily, jsme obsadili celkové 3. místo. Mezi jednotlivcimi byl oceněn břeclavský Frederik Taškár, který vsítil nejvíce branek.

Jakub Klimovič
Výsledky

Turnaj mladších žáků

HC Lvi Břeclav : IHC Night Birds Přerov 3:6

HC Lvi Břeclav : IHC Devils Zlín 1:8

HC Lvi Břeclav : HC Boskovice 6:2

 

Turnaj přípravek v sobotu

HC Lvi Břeclav : IHC Night Birds Přerov 5:7

HC Lvi Břeclav : IHC Devils Zlín 5:8

HC Lvi Břeclav : HC Boskovice 8:0

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

David Bartal: Lvice jsou super parta

Fosfa SPORT – HC Lvi Břeclav Trenérem roku 2023 byl za hokejový klub FOSFA HC …