Děti z výtvarného kroužku Nauč se a tvoř Martin Veverka, Marie Konečná, Natálie Bůžková a Lucie Frisová z Moravského Žižkova. Foto: Jaroslav Švach

V Lichtenštejnském domě vystavují děti

BŘECLAV – Městské muzeum a galerie Břeclav uspořádalo ve spolupráci s SVČ Duhovka a Městem Břeclav v rámci projektu Zdravé město výstavu prací dětí z celého Břeclavska pod názvem Kouzlo Vánoc.

Výstava je složena z nejlepších prací dětí z výtvarné soutěže Malujeme a tvoříme betlémy a vernisáž se uskutečnila v úterý 9. prosince. Za garanty soutěže zde promluvili ředitel SVČ Duhovka Břeclav Leo Čuda, ředitelka MMG Břeclav Alena Káňová a předsedkyně poroty Dagmar Malinová. Vyhodnocené práce dětí byly rozděleny do pěti kategorií dle věku a ještě na práce prostorové a malířské. V každé kategorii bylo vyhodnoceno několik nejlepších prací bez udání pořadí.

První kategorie prostorových prací: MŠ Kostice, MŠ Mikulov – Habánská a MŠ Hustopeče Na Sídlišti. Malířské práce: Anna Nečasová a Amálka Baránková z MŠ Osvobození – Břeclav, společná práce a Melisa Hromková z MŠ Moravská Nová Ves a MŠ Mikulov – Habánská.

Druhá kategorie v prostorových pracích: Keramický kroužek při ZŠ Na Valtické – Břeclav, Martin Veverka z výtvarného kroužku Nauč se a tvoř z Moravského Žižkova a Stela Dokulilová z keramického kroužku při SVČ Duhovka. Malířské práce: Anežka Žižková a Linda Slámová ze ZŠ Slovácká – Břeclav a Barbora Šrámová z výtvarného kroužku Zdeňka Kladno.

Třetí kategorie v prostorových pracích: Výtvarný kroužek Nauč se a tvoř z M. Žižkova, Veronika Vašíčková ze ZŠ Slovácká – Břeclav a Nikol Strachoňová ze ZŠ Kpt. Nálepky z Charvátské Nové Vsi. Malířské práce: Nelly Lažová, Alena Sadílková a Petr Wang ze ZŠ Slovácká – Břeclav a Adam Chmel ze ZŠ Komenského – Poštorná.

Čtvrtá kategorie byla hodnocena dohromady: Pavla Botošová a Eliška Holá ze ZŠ Komenského – Poštorná, Jana Vymazalová ze ZŠ Slovácká – Břeclav a Anna Baránková ze ZŠ Kpt. Nálepky – Charvátská Nová Ves.

Pátá kategorie v prostorových prácích: David Dubáň z keramického kroužky při SVČ Duhovka Břeclav, Jan Ondra a Jakub Tomšej z výtvarného ateliéru 16 – Břeclav a Petra Roučková a Rosťa Talafa ze ZŠ Komenského – Poštorná. Malířské práce: Jakub Hořejší z výtvarného kroužku Zdeňka Kladno, Denisa Dančová ze ZŠ Slovácká – Břeclav a Eliška Malinkovičová, Klára Klimková a Petr Mendl z výtvarného ateliéru 16 – Břeclav.

Při této příležitosti ocenilo břeclavské muzeum děti, které do svých muzejních pasů nasbíraly nejvíce razítek za návštěvy muzejních akcí. Více jak deset razítek měla Anetka a Tomáš Bartošovi, Petra a Markéta Huterovi, Markéta Brabencová, Viktorie Kolaříková a Týna Vondráčková.

V Lichtenštejnském domě jsou vystavena díla dětí s vánoční tématikou.Foto: Jaroslav Švach
V Lichtenštejnském domě jsou vystavena díla dětí s vánoční tématikou. Foto: Jaroslav Švach

O nás Jaroslav Švach

Jaroslav Švach
tel.: 606 727 242 e-mail: svach@tydenik-breclavsko.cz

Mohlo by se vám líbít

Do Břeclavi opět míří elita dívčího fotbalu

Stadiony Slovan a Tatran fotbalového klubu FOSFA MSK Břeclav budou o víkendu 22. – 23. …