V knihovně mají místo pro rodinu

MIKULOV (js) – Mikulovská městská knihovna přichází s další novinkou a rozšiřuje své služby. Tentokrát pro rodiče a jejich děti.

V pondělí 3. listopadu slavnostně otevřela tzv. Family Point. Family Pointy vznikají ve veřejných prostorech v mnoha městech České republiky. Mikulov je tak dalším místem, kde si rodiče mohou například ohřát jídlo pro své dítě a strávit v tomto bezpečném prostoru pěkné chvíle. Nadstandardní je pak všudypřítomnost knih i hraček a hlavně ochotných knihovnic, které vždy rády poradí a pomohou.

Mikulovský Family Point vznikl díky dotaci z Jihomoravského kraje a aktivitě knihovnic, které se rozhodly zlepšit komfort pro maminky, jež zavítají do knihovny. „Prostor jsme našly v oddělení pro děti a mládež a k základním vybavením patří křeslo na kojení, přebalovací pult a krmící židlička. Také zde rodiče dostanou informace o dění ve spřátelených organizacích, které se věnují dětem a péči o ně,“ řekla vedoucí knihovny Ilona Salajková.

Městská knihovna v Mikulově patří mezi vyhledávaná místa a již nyní ji navštěvuje spousta rodičů s malými dětmi i miminky, ale prozatím zde maminky neměly takové zázemí, jaké by odpovídalo standardní péči o kojence. Od listopadu se to však změnilo a nový Family Point již přivítal první návštěvníky i knihomily.

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

Střet s chodcem skončil fatálně

BŘECLAVSKO: Po noční tragické nehodě byla komunikace zcela uzavřena.  V neděli kolem půl druhé hodiny …